Radomianin wygrał Cross Maraton. Zawody odbyły się w Sielpi

Karol Grabda ze Stowarzyszenia "Biegiem Radom!" wygrał Cross Maraton "Przez Piekło - do Nieba". W Sielpi koło Końskich biegacze rywalizowali już po raz jedenasty w historii.

Uczestnikom tegorocznej imprezy, rozgrywanej na trudnej krosowej trasie, dodatkowo doskwierała wysoka temperatura.

Karol Grabda w tych trudnych warunkach jako jedyny zawodnik ukończył maraton w czasie poniżej 3 godzin - 2:56:23 i mimo upadku na trasie, o ponad 6 minut wyprzedził drugiego na mecie - Jacka Długosza ze Starachowic. Trzeci linię mety osiągnął Paweł Żuk, reprezentujący Biegiem Radom.

- Warto w tym miejscu dodać, że Paweł kilka tygodni temu podczas zawodów na Węgrzech ustanowił rekord Polski w biegu 6-dobowym, pokonując w tym czasie ponad 712 kilometrów! Ciekawsze wyniki zawodników naszej licznej grupy to: czwarte miejsce wśród kobiet Natalii Tejchmy, oraz drugie miejsce w kategorii wiekowej Jerzego Borkowskiego - najstarszego z naszych biegaczy. Tegoroczne rezultaty osiągane przez coraz liczniejszą rzeszę radomskich maratończyków pozwalają z optymizmem i spokojem oczekiwać ich udziału i formy, w zbliżającej się imprezie sezonu w naszym mieście - 4.Półmaratonie Radomskiego Czerwca 76 - relacjonował Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!"