TRANSFERY. Znany holenderski klub oglądał Karola Linettego z Lecha Poznań

Feyenoord Rotterdam to kolejny klub, który obserwuje pomocnika Lecha Poznań Karola Linettego. Holenderskie media twierdzą, że wysłał swojego skauta na środowy mecz reprezentacji Polski i Holandii.

Na stadionie w Gdańsku Polska przegrała 1:2 w towarzyskim pojedynku z ekipą Oranje. Z trybun to spotkanie miał oglądać wysłannik Feyenoordu Rotterdam i w szczególności przyglądać się Polakom: Karolowi Linettemu z Lecha Poznań i Mariuszowi Stępińskiemu z Ruchu Chorzów oraz pomocnikowi Watfordu, Stevenowi Berghuisowi. Ten ostatni zagrał po raz drugi w barwach narodowych. Przebywał na boisku do 67. minuty i wypracował bramkę na 1:0 dla Holendrów.

Jak zauważają tamtejsi dziennikarze, reprezentanci Polski, którymi zainteresował się Feyenoord Rotterdam, przebywali na boisku zbyt krótko, by przedstawiciel klubu mógł wyciągnąć jakieś ważne wnioski. Karol Linetty pojawił się na murawie w 67. minucie, a Mariusz Stępiński dwadzieścia minut później.

Zespół z Rotterdamu zajął w tym sezonie trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy, ale z potężną stratą do mistrza PSV Eindhoven i wicemistrza, Ajaksu Amsterdam. W przeszłości piłkarzami Feyenoordu byli w przeszłości Włodzimierz Smolarek, Henryk Bolesta, Tomasz Iwan, Jerzy Dudek, Marek Saganowski, Tomasz Rząsa, Zbigniew Małkowski, Euzebiusz Smolarek i Michał Janota. W drużynie młodzieżowej tego klubu występuje obecnie 20-letni bramkarz z Polski, Kamil Miazek.

Zobacz wideo

Reprezentacje Euro 2016 według wartości piłkarzy. Polska jest w czołówce! [RANKING]

Więcej o: