TRANSFERY. Denis Thomalla sprzedany przez Lecha Poznań do 1.FC Heidenheim

Niemiecki klub 1.FC Heidenheim zdecydował się skorzystać z opcji wykupienia wypożyczonego dotąd z Lecha Poznań piłkarza Denisa Thomalli. Niemiec nie wróci już zatem do Kolejorza

Krótka kariera Denisa Thomalli w Lechu Poznań była nieudana. Niemiec trafił tu w lipcu 2015 roku, a ostatni mecz rozegrał w grudniu z Piastem Gliwice. Został następnie wypożyczony do 1.FC Heidenheim, który gra obecnie w 2. Bundeslidze. Zdobył tam cztery gole, czyli więcej niż w czasie całej kariery w Kolejorzu. Klub z Badenii-Wirtembergii był z niego zadowolony i postanowił skorzystać z zapisu, jaki miał w umowie wypożyczenia. To zapis o prawie wykupu.

Niemcy są zadowoleni z postawy tego piłkarza, który wiosną był ich podstawowym zawodnikiem. Można powiedzieć, że po nieudanej przygodzie z Lechem wyszedł na prostą. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze - mówi wiceprezes Kolejorza Piotr Rutkowski na stronie internetowej klubu.

Lech Poznań był pierwszym polskim klubem, w którym grał ten niemiecki piłkarz o polskich korzeniach. Wcześniej występował w RB Lipsk, TSG 1899 Hoffenheim, a także w lidze austriackiej w SV Ried, dla którego strzeliłaż 10 goli.

źródło: Okazje.info

Więcej o: