Polacy z awansem do Rio! Znów dobry mecz Możdżonka!

Dzięki zwycięstwu nad Wenezuelą 3:0 polscy siatkarze zapewnili sobie awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. W ich składzie było trzech siatkarzy Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Piotr Nowakowski znów oglądał mecz z boku, Fabian Drzyzga wchodził na podwójne zmiany, a Marcin Możdżonek po raz kolejny rozpoczął spotkanie w wyjściowej szóstce. Tym razem nowy środkowy Asseco Resovii zdobył sześć punktów. W ataku skończył trzy ataki, na trzy wykonane, dołożył jeszcze trzy bloki i pomógł tym Polakom w awansie na igrzyska.

Szans na to nie straciła też Kanada, z dwoma resoviakami w składzie. Kanadyjczycy w czwartek grali z Francją, ale tym razem na boisku nie pojawił się nowy nabytek Asseco Resovii, atakujący Gavin Schmitt. Przyjmujący Gordon Perrin też grał mało, ale cały skład reprezentacji Kanady wyglądał dziwnie, tak, jakby Kanadyjczycy oszczędzali siły na kolejne mecze. Jeśli bowiem ograją w sobotę Japonię, a w niedzielę Chiny, awansują zapewne na igrzyska.

Perrin z Francją grał krótko, zdobywając tylko jedne punkt po asie. W ataku nie skończył żadnej z sześciu piłek. Po drugiej stronie siatki nie pojawił się jego konkurent do miejsca w pierwszej szóstce Asseco Resovii, Thibault Rossard.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: