Kluczowa zawodniczka przedłużyła umowę z MKS Selgros

Rozgrywająca mistrzyń Polski w piłce ręcznej MKS Selgros Alesia Mihdaliowa nadal będzie występowała w lubelskim klubie. Zawodniczka zawarła nowy kontrakt na sezon 2016/2017.

To już siódma piłkarka, która związała się z drużyną trener Sabiny Włodek. Wcześniej MKS Selgros pozyskał 19-letnią rozgrywającą Aleksandrę Rosiak, która występowała w SMS Płock, a jest wychowanką Zagłębia Lubin. Ponadto przedłużyły umowy zawodniczki od kilku sezonów występujące w drużynie mistrza Polski: Edyta Charzyńska, Joanna Drabik, Marta Gęga, Agnieszka Kocela, Katarzyna Kozimur i Małgorzata Rola. Ważny kontrakt ma też Iwona Niedźwiedź, która aktualnie leczy kontuzję. Natomiast odchodzą z drużyny cztery zawodniczki: Jessica Quintino będzie teraz grała w duńskim Odense, Joanna Szarawaga przeszła do Vistalu Gdynia, do niemieckiej Bundesligi przenosi się Karolina Bijan, a bramkarka Ekaterina Dzhukeva jeszcze nie znalazła nowego pracodawcy. Przygotowania do nowego sezonu lublinianki rozpoczną 17 lipca.

Finlandia na łopatkach

Natomiast wczoraj reprezentacja Polski rozegrała kolejne spotkanie eliminacyjne do mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się w Szwecji. Biało-czerwone zmierzyły się w Vantaa z Finlandią i rozgromiły rywalki 33:11. W spotkaniu tym wystąpiły dwie zawodniczki MKS Selgros - Joanna Drabik, która zdobyła dwie bramki i odchodząca już Joanna Szarawaga (1). W tej sytuacji Polki już wywalczyły awans. W sobotę naszą kadrę czeka kolejny mecz eliminacyjny - w Płocku spotka się ona ze Słowacją.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU