Jagiellonia sezon rozpocznie meczem z Legią

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. ogłosił zestaw par na sezon 2016/2017. Jagiellonia rozgrywki rozpocznie wyjazdowym spotkaniem z Legią Warszawa

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Nowy sezon ekstraklasy wystartuje 15 lipca. W 2016 roku zostanie rozegranych 20. kolejek spotkań. Ostatnia odbędzie się 19 grudnia. W 2017 roku piłkarze wznowią rywalizację 10 lutego. Runda zasadnicza zakończy się 22 kwietnia, a start zmagań w rundzie finałowej zaplanowany jest na 28 kwietnia. Koniec sezonu nastąpi 4 czerwca.

Prawie cała runda zasadnicza została rozplanowana w systemie piątek-poniedziałek, nie licząc kolejek poprzedzających terminy FIFA na mecze reprezentacyjne oraz ostatniej serii spotkań. 30. kolejka będzie rozgrywana w ramach Multiligi, podczas której osiem spotkań odbywa się o tej samej porze.

W rundzie finałowej Multiliga dotyczy natomiast 36. i 37. kolejki. W tym przypadku w dwa dni zostaną rozegrane po cztery spotkania o jednej porze, w rozbiciu na Grupę A i B. Jedna z serii spotkań, 34., została zaś jako jedyna w całym sezonie wyznaczona na środę.

Piłkarze Jagiellonii nowy sezon rozpoczną wyjazdowym starciem w Warszawie z Legią. W drugiej kolejce zagrają już na własnym stadionie, a ich rywalem będzie Ruch Chorzów.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Więcej o: