Krajowy finał Coca-Cola Cup z udziałem zespołu Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3 z Poznania

Chłopcy Poznania zagrają w finale krajowym Coca-Cola Cup 2016. Zawodnicy z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Poznaniu wygrali finał makroregionalny.

Najbardziej emocjonującym meczem finału makroregionalnego był ćwierćfinał, w którym chłopcy z Poznańskiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3 walczyli o przepustkę do finału krajowego Coca-Cola Cup z rywalami z Wągrowca. Grający na własnym terenie gimnazjaliści z Poznania, szybko znaleźli się w sporych opałach. Zawodnicy z Wągrowca atakowali z pasją i konsekwentnie się bronili, długo prowadząc. W końcówce jednak zabrakło im sił i szczęścia i mimo prowadzenia 5:3, przegrali to spotkanie 5:6.

Chłopcy z Poznania w półfinale pewnie uporali się z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie i w finale trafili na kolejną szczecińską drużynę, z Gimnazjum Sportowego nr 1. Poznaniacy jednak okazali się o klasę lepsi, pewnie, wygrywając 5:1.

Nagrody indywidualne również trafiły w ręce chłopców z Poznania. Królem strzelców finału makroregionalnego został Szymon Sobkowiak, a najlepszym bramkarzem Dawid Witkowski. Królową strzelczyń została Kinga Szymańska z Karlina, najlepszą bramkarką Joanna Pastusiak ze Szczecina.

W tegorocznej edycji Coca-Cola Cup 2016 grały 342 drużyny z województwa wielkopolskiego.

Finał Coca-Cola Cup odbędzie się 11 czerwca na Targu Węglowym w Gdańsku. Zagrają w nim po cztery najlepsze zespoły finału makroregionalnego w kategorii chłopców i dziewcząt. Wraz z zespołami z całej Polski będą rywalizować o miano najlepszych drużyn tegorocznej edycji turnieju, a także o wyjątkową nagrodę: wyjazd na mecz biało-czerwonych na Mistrzostwa Europy we Francji.

Drużyny chłopięce z Wielkopolski w finale makroregionalnym:

Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3 - Poznań: zwycięstwo w makroregionie

Gimnazjum nr 9 - Kalisz: półfinał, IV miejsce

Gimnazjum nr 1 - Wągrowiec: ćwierćfinał

Gimnazjum nr 5 - Jarocin: III miejsce w grupie

Drużyny dziewczęce z Wielkopolski w finale makroregionalnym:

Gimnazjum Nr 9 - Kalisz: ćwierćfinał

Gimnazjum Szkoła Mistrzostwa Sportowego Nr 6 - Konin: ćwierćfinał

Gimnazjum - Grodzisk Wielkopolski: III miejsce w grupie

Gimnazjum - Kaczory: IV miejsce w grupie

Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od osiemnastu lat, co roku angażuje około 40 000 gimnazjalistów z całego kraju. W dotychczasowych edycjach wzięło udział już ponad 720 000 uczniów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.