Odwieczny rywal nafciarzy się wzmacnia. Co słychać w Orlen Wiśle?

Ostateczny skład Orlen Wisły Płock na sezon 2016/17 mamy poznać do połowy czerwca. Tydzień później odbędzie się specjalna konferencja prasowa.

W tej chwili klub jest na etapie finalizacji transferu na lewe skrzydło. Na tej pozycji partnerem Adama Wiśniewskiego ma być 21-letni Chorwat Lovro Mihić, który ostatnio występował w HC Zagrzeb. Trwają jeszcze rozmowy na temat pozyskania zawodnika na lewe rozegranie.

Nadal nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie będzie grał bramkarz Rodrigo Corrales. W płockim klubie zapewniają, że zostało zrobione wszystko, by zatrzymać Hiszpana w Płocku. Ale pozostaje kwestia rozliczenia pomiędzy zawodnikiem a Barceloną, na którą SPR Wisła ponoć nie ma wpływu.

Dobrą wiadomością jest to, że SPR Wisła za pośrednictwem Związku Piłki Ręcznej w Polsce już w połowie maja wysłała do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) zgłoszenie do nowej edycji Champions League. Biorąc pod uwagę coraz lepsze notowania w rankingach polskich klubów, a także polskiej federacji, która zajmuje obecnie wysokie 6. miejsce można się spodziewać, że płoccy piłkarze ręczni znów wystąpią w Lidze Mistrzów. I to w gronie drużyn najsilniejszych.

Lista zespołów z podziałem na koszyki ma być znana 24 lub 25 czerwca. Losowanie fazy grupowej Champions League zaplanowano 1 lipca.

Na przyszły sezon mocno zbroi się również odwieczny rywal nafciarzy, triumfator ostatniej edycji Ligi Mistrzów Vive Tauron Kielce. Klub ten ogłosił, że w przyszłym sezonie nowymi zawodnikami będą: słoweński środkowy rozgrywający Dean Bombac, skrzydłowy Darko Djukić, bramkarz Filip Ivić, a także kołowy Patryk Walczak. Od lipca 2017 roku graczem kieleckiej drużyny będzie Alex Dujszebajew, syn szkoleniowca Vive Tałanta Dujszebajewa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.