Grand Slam Olsztyn. Stadion nad jez. Ukiel w budowie

Za niespełna dwa tygodnie po raz drugi w historii najlepsze siatkarki i siatkarze globu przyjadą nad jez. Ukiel, by rywalizować o laury w Pucharze Świata.

Po ubiegłorocznym sukcesie olsztyńskiego turnieju, w organizatorzy postanowili wprowadzić tylko kosmetyczne zmiany. Dotyczą one głównie stadionu głównego, którego budowa rozpoczęła się w poniedziałek. Podobnie jak w ub. roku, arena będzie przy kąpielisku nr 3, czyli za hotelem Omega. Trybuny pomieszczą 4,2 tys. widzów, a to oznacza, że będzie o ok. 200 miejsc więcej, niż ostatnio.

- W tym roku wprowadziliśmy trochę inny projekt stadionu - wyjaśnia Rafał Pośpiech, dyrektor zawodów. - Zwiększyliśmy kąt nachylenia trybun względem boiska oraz poszerzyliśmy stadion, aby było więcej miejsca za liniami bocznymi. Całość będzie gotowa na kilka dni przed turniejem.

 

W kolejnych dniach powstawać będą kolejne obiekty.

Budowa konstrukcji trybun to nie jedyne zadanie, które stoi przed organizatorami. Muszą oni zapewnić również piasek zgodny z wymogami międzynarodowej federacji siatkarskiej. - Wymieniamy go na arenie głównej i na boiskach rozgrzewkowych - podkreśla organizator.

Wejście na jedną z trybun głównej areny podczas trzech ostatnich dni turnieju (piątek-niedziela), kiedy rozgrywane będą spotkania finałowe, będzie płatne. W porównaniu do ubiegłego roku cena nie ulega zmianie - za trzydniowy karnet trzeba liczyć się z wydatkiem 120 złotych (40 złotych za dzień), a bilet jednodniowy kosztuje 50 złotych. Na niespełna dwa tygodnie przed turniejem połowa wejściówek jest już sprzedana.

Grand Slam Olsztyn: 14-19 czerwca 2016

W przeciwieństwie do ubiegłorocznego Pucharu Świata, najbliższy zostanie rozegrany dwa miesiące wcześniej, w dniach 14-19 czerwca. Wybór takiej daty nie jest przypadkowy, bo w sierpniu sportowcy będą rywalizować o medale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Kibice z całą pewnością będą liczyć na polskie pary, które w tym sezonie spisują się rewelacyjnie. Wśród kobiet są to Kinga Kołosińska/Monika Brzostek, a wśród panów Piotr Łosiak/Bartosz Kantor czy Grzegorz Fjiałek/Mariusz Prudel.

- Cieszymy się, że przyjadą do nas najlepsi siatkarze na świecie - zaprasza Pośpiech.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.