Effector zagra w poszerzonej PlusLidze?

Wciąż nie wiadomo ile zespołów zagra w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2016/17. Spodziewano się, że decyzja o poszerzeniu składu ligi do 16 drużyn może zapaść podczas zjazdu prezesów klubów w Iławie, ale nie zapadła.

O kolejnej rewolucji w PlusLidze, która z 10 zespołów rozrosła się ostatnio 14, mówi się od kilku tygodni. Wszystko, dlatego, że chęć gry w elicie zgłosiły dwa kolejne kluby - GKS Katowice i Espadon Szczecin. O ich aspiracjach mówiło się już w trakcie sezonu, a gdy wywalczyły miejsce w pierwszej czwórce I ligi (GKS wygrał rozgrywki, a Espadon był trzeci) i spełniły warunek sportowy, poinformowano o tym oficjalnie.

Wcześniej powszechnie spodziewano się, że zastąpią najsłabsze drużyny minionego sezonu, ale w pewnym momencie pojawił się, forsowany przez prezesa PLPS Jacka Kasprzyka pomysł o poszerzeniu ligi do 16. zespołów. Prezesi grających w Plus Lidze klubów nie byli zachwyceni (z nieoficjalnych źródeł wiemy, że zdecydowana większość była i jest przeciwna temu pomysłowi), ale istniała taka możliwość, że do zmian jednak dojdzie. Przymierzono się nawet do terminarza. Zgodnie z nim, liga miałaby się rozpocząć z końcem września, a zakończyć w maju. O medale miałyby walczyć cztery pierwsze drużyny. Taki był plan, ale czy do zmian dojdzie, nie wiadomo. Władze ligi czekają teraz na wyniki audytu, który został przeprowadzony w klubach ubiegających się o grę w PlusLidze. Ostateczne decyzje mają zapaść w połowie czerwca, po wyborach prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Czas na ogłoszenie systemu i terminarza przyszłorocznych rozgrywek PLPS ma do 30 czerwca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.