TRANSFERY. Radosław Majewski został piłkarzem Lecha Poznań

Były pomocnik reprezentacji Polski Radosław Majewski w środę w południe podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Umowa będzie obowiązywała do czerwca 2019 roku.

Radosław Majewski w ostatnim sezonie był piłkarzem greckiego PAE Veria, z którym kilka dni temu rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Dziewięciokrotny reprezentant Polski nie był zadowolony z warunków zastanych w Grecji i po latach spędzonych na emigracji chciał wrócić do Polski. Wcześniej przez sześć lat występował na zapleczu angielskiej ekstraklasy. - Przez ostatni rok występów w Anglii nie grałem wiele. Chciałem się odbudować, stąd transfer do Verii. Tam zacząłem grać regularnie i odbudowałem formę. Teraz pora zrobić kolejny krok i walczyć o najwyższe cele - powiedział Majewski po podpisaniu kontraktu.

Lech Poznań rozpoczął negocjacje z byłym piłkarzem m.in. Polonii Warszawa i Dyskoboli Grodzisk Wlkp. już w lutym. Pomocnik przyjął ofertę Kolejorza, mimo, że ten w przyszłym sezonie nie zagra w europejskich pucharach. - To duży klub, który po gorszym sezonie chce się odbudować. Wiem, że Lecha na to stać, dlatego chciałem uczestniczyć w tym projekcie. W Grecji były duże plany, ale niewiele z nich wyszło i skończyliśmy na trzynastym miejscu, ostatnim, które gwarantowało utrzymanie. Wiem, że mogę jeszcze grać na wysokim poziomie i wierzę, że tak będzie w Lechu - wyjaśnia Majewski.

Radosław Majewski będzie miał za zadanie zastąpić w składzie Lecha Poznań Karola Linettego, który po mistrzostwach Europy we Francji ma zostać sprzedany zagranicę. Konkurentami 29-latka do miejsca na boisku będą też Maciej Gajos i Darko Jevtić, choć ten ostatni ma ofertę z Partizana Belgrad i też może opuścić Bułgarską. Dlatego przyjście Majewskiego zwiększy wybór w środku pola Lecha. - Po jego transferze rywalizacja w środku pola będzie na pewno większa. Potrzebowaliśmy zawodnika kreatywnego, który jednocześnie jest też typem walczaka. Radek ma doświadczenie z twardej ligi angielskiej. Liczymy, że to będzie dobre wzmocnienie drużyny - podkreśla prezes klubu Karol Klimczak.

Radosław Majewski przeszedł do Lecha Poznań za darmo na zasadzie wolnego transferu. Podpisał kontrakt do czerwca 2019 roku. Ofensywny pomocnik to trzeci nabytek poznańskiego klubu, który przechodzi rewolucję przed nowym sezonem. Wcześniej Kolejorz pozyskał bramkarza Słowaka Matusa Putnocky'ego i środkowego obrońcę Duńczyka Lasse Nielsena.

Więcej o: