Lekkoatletyka. Trzech poznaniaków w sztafecie Polski podczas Diamentowej Ligi w Rzymie

Jakub Adamski, Krzysztof Grześkowiak i Adam Pawłowski znaleźli się w kadrze polskiej drużyny, która w czwartek wieczorem wystartuje w Rzymie podczas zawodów Diamentowej Ligi sztafet 4x100 metrów

Polska sztafeta nie będzie walczyła o czas, ale o punkty do rankingu sztafet przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro. To on bowiem zadecyduje, kto wystąpi na olimpijskim tartanie w Brazylii. Polska ma na to szanse.

Poznański trener polskich sprinterów tadeusz osik zabrał do Rzymu pięciu biegaczy, z czego trzech z AZS Poznań - to: Adam Pawłowski, Jakub Adamski i Krzysztof Grześkowiak. Poza nimi znaleźli się tutaj także Kamil Kryński z Białegostoku oraz Przemysław Słowikowski z Flory Gdynia. Start sztafet przewidziany jest na czwartek godz. 22.20. Poza Polską wystąpią w nich również: Tajlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Szwajcaria, Włochy oraz młodzieżowa sztafeta Włoch. O godzinie 22.10 wystartują także kobiety, w tym polska sztafeta 4x100 metrów z rewelacyjną Ewą Swobodą.

Mityng Diamentowej Ligi w Rzymie będzie poświęcony pamięci Pietro Mennei - zmarłemu w 2013 roku znakomitemu sprinterowi włoskiemu z przełomu lat 70. i 80. Był on mistrzem olimpijskim z Moskwy z 1980 roku w biegu na 200 metrów i trzykrotnym mistrzem Europy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.