Siatkarski finał Kinder+Sport w Częstochowie czeka na wolontariuszy. Zgłoś się!

Częstochowa w lipcu będzie organizatorem ogólnopolskiego siatkarskiego finału w minisiatkówce Kinder+Sport. Pod Jasną Górę zjedzie ponad 1600 młodych siatkarek i siatkarzy, którzy będą rywalizować w pięciu halach. Organizatorzy czekają na wolontariuszy.

W 2015 roku ogólnopolski finał Kinder+Sport odbył się w Krakowie. Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił, że w 2016 roku finał zorganizuje województwo śląskie i zlecił go Śląskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. Wybór padł na Częstochowę, co jest dużym sukcesem miasta, gdzie siatkówka ma duże tradycje.

Ponad 1600 zawodniczek i zawodników w wieku 11,12 i 13 lat będzie rywalizować w dniach 8-10 lipca w pięciu halach. Będą to: Hala Sportowa Częstochowa przy ul. Żużlowej, Hala Polonia przy ul. Dekabrystów, hala ACS AJD przy ul. Zbierskiego, hala Norwida przy ul. Jasnogórskiej oraz nowa hala LO im. Biegańskiego przy ul. Dąbrowskiego. Na boiskach rywalizować będą zespoły 2,-3, i 4-osobowe.

Duże imprezy mają to do siebie, że w ich organizację włączają się wolontariusze, którzy dzięki temu mogą śledzić zmagania tuż przy głównych bohaterach imprez, a także poszerzyć swoje CV. Tak było podczas Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, podczas siatkarskich mistrzostw świata 2014 w Polsce, czy mistrzostw Europy w piłkę ręczną, które na początku 2016 roku odbyły się w Polsce. Organizatorzy zachęcają do udziału w wolontariacie uczniów 2 i 3 klas gimnazjum. Zaświadczenie za udział w wolontariacie to dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

Podczas częstochowskiego finału Kinder+Sport głównym zadaniem wolontariuszy będzie pomoc sędziom. Chętni mogą przesłać swoje zgłoszenia na adres: kinder2016wolontariat@gmail.com

Wolontariuszem mogą być osoby ze z 2 i 3 klas gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, studenci oraz osoby dorosłe.

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, wiek, miasto, numer telefonu, adres e-mail, rozmiar koszulki oraz w kilku zdaniach napisać o swojej przygodzie z siatkówką czy też udziale w innych wolontariatach.

Zgłoszenia należy przesyłać do 20 czerwca 2016 roku do godz. 12.

Więcej o: