Puchar Świata w Zakopanem w przyszłym roku nie odbędzie się? "Skandal"

"Grozi nam sportowy skandal" - grzmi RMF FM. Jak donosi radio, Centralny Ośrodek Sportu unieważnił przetarg na modernizację Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl To duży problem, bo jeśli skocznia nie zostanie przebudowana, w przyszłym roku pod Giewontem nie odbędzie się konkurs Pucharu Świata. Zawody na Wielkiej Krokwi były rozgrywane nieprzerwanie od 2002 roku.

Nad przyszłorocznym konkursem już kilka miesięcy temu wisiały znaki zapytania. Między Tatrzańskim Związkiem Narciarskim (organizator) a Centralnym Ośrodkiem Sportu (zarządca skoczni) trwała wojenka i nie było pewności, jak się zakończy. - Konkurs może się nie odbyć, skocznia jest w opłakanym stanie - grzmieli jedni. - Spokojnie, zdążymy z przebudową - odpowiadali drudzy.

Ostatecznie Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) dostała zapewnienie, że Wielka Krokiew będzie gotowa na czas. Tyle że czasu jest mało, a unieważnienie przetargu bardzo komplikuje sprawę. Jak podaje RMF FM, ministerialnych pieniędzy jest za mało, by przebudować skocznię.

Więcej o: