Jaka jest finansowa kondycja Górnika Zabrze? Został objęty nadzorem

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zdecydowała o objęciu Górnika Zabrze nadzorem finansowym.

Czy Górnik Zabrze szybko wróci do Ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

- W związku ze spadkiem Górnika Zabrze do pierwszej ligi, Komisja postanowiła objąć Klub nadzorem finansowym w celu monitorowania sytuacji Klubu w realiach pierwszoligowych - czytamy w komunikacie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

- Mamy drobne poślizgi finansowe, które nie zagrażają sytuacji finansowej klubu - mówił nam miesiąc temu Marek Pałus, ówczesny prezes zabrzan.

A tak w niedawnym wywiadzie dla "Wyborczej" finansowe perspektywy klubu oceniał Łukasz Mazur, inny z byłych szefów Górnika: - Na pierwszą ligę przyjdzie znacznie mniej ludzi. W budżecie powstanie dziura. Przede wszystkim zabraknie pieniędzy z Canal+, skąd za ostatnie miejsce w Ekstraklasie dostaje się już pięć milionów złotych. Wiem, że Górnik planował pozycję w środku tabeli, która oznacza około osiem milionów zysku. Tych pieniędzy już po prostu nie będzie. Chcąc walczyć o awans do Ekstraklasy, kontrakty piłkarzy nie będą wiele niższe od tych obecnych. Chłopakami zarabiającymi po 2000 złotych Ekstraklasy się nie zrobi. To tak nie działa.

Więcej o: