Nocny Wrocław Półmaraton: Biegnąc w rytm muzyki klasycznej

Aż 10 tysięcy biegaczy weźmie udział w 4. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie, który wystartuje 18 czerwca spod bramy głównej Stadionu Olimpijskiego. . Wzdłuż trasy niewielkie, kilkuosobowe zespoły muzyczne zagrają na żywo wybrane utwory muzyki klasycznej. Na

To nowy frekwencyjny rekord wrocławskiego półmaratonu. W ubiegłym roku na starcie stanęło 7842 biegaczy, z czego metę osiągnęło 6948. Wrocławska impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a w tegoroczne zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania samych organizatorów. Wszystkie tegoroczne pakiety startowe zostały wyprzedane w ciągu nieco ponad trzech miesięcy. Dotatkowa pula tysiąca miejsc spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem - wszystkie numery zostały wyprzedane w godzinę! W sumie w 4. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie wystartuje 10 tysięcy biegaczy, a wśród nich elita biegów długodystansowych z Kenii, Etiopii i Maroka.

- Cieszymy się, że w tak krótkim czasie nasza impreza zyskała tak dużą popularność wśród biegaczy. W tym roku mieliśmy znacznie więcej zgłoszeń niż miejsc. Opłatę startową wpłaciło 15 tysięcy osób, czyli o pięć tysięcy więcej niż limit, który sobie założyliśmy. Oczywiście chcielibyśmy, żeby w naszym biegu wystartowało jak najwięcej osób, ale ze względu na trwający remont Stadionu Olimpijskiego, który jest bazą zawodów, nie mogliśmy przyjąć tak dużej liczby biegaczy, bo byłoby to logistycznie niewykonalne. Mamy jednak ogromną nadzieję, że podczas przyszłorocznej edycji uda się ustanowić kolejny frekwencyjny rekord - mówi dyrektor imprezy Wojciech Gęstwa.

Półmaraton w stolicy Dolnego Śląska to obecnie jedyna spośród dużych i liczących się w kraju i zagranicą imprez, organizowana nocą. W tym roku start przesunięto na późniejszą godzinę - z 21 na 22. Zawodników obowiązuje limit czasowy wynoszący trzy godziny.

Trasa tegorocznego półmaratonu - poza dwoma punktami - jest praktycznie taka sama jak przed rokiem. Start i metę ponownie ulokowano na Stadionie Olimpijskim. Następnie biegacze pobiegną przez al. Różyckiego, most Szczytnicki, pl. Grunwaldzki, most Grunwaldzki, pl. Powstańców Warszawy, ul. Pułaskiego, ul. Małachowskiego, ul. Ślężną, al. Wiśniową, ul. Powstańców Śląskich, ul. Świdnicką, ul. Piłsudskiego, Podwale, ul. Ruską, ul. Grodzką, most Piaskowy, most Młyński, ul. Sienkiewicza, most Pokoju, ul. Purkyniego, ul. Frycza-Modrzewskiego, ul. Kraińskiego, ul. Św. Katarzyny, ul. Oławską, pl. Powstańców Warszawy, most Grunwaldzki, Wybrzeże Wyspiańskiego, ul. Norwida, ul. Skłodowskiej-Curie, i ponownie przez pl. Grunwaldzki, most Szczytnicki oraz al. Różyckiego.

Trasa ma długość 21,0975 km, posiada atesty AIMS (Międzynarodowej Organizacji Maratonów i Biegów Długodystansowych) i PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Ateltyki).

Wrocławskim półmaraton to także szereg imprez towarzyszących, w tym m.in. Targi Sport Expo, turniej piłki nożnej Wrocławskie Mini Mistrzostwa Europy 2016, VI Piknik Olimpijski oraz Panel Dyskusyjny prowadzony przez portal TreningBiegacza.pl.

Będzie coś dla ciała, ale i dla ducha - wszystko za sprawą dodatkowych atrakcji, jakie czekają na uczestników zawodów. Wzdłuż trasy niewielkie, kilkuosobowe zespoły muzyczne zagrają na żywo wybrane utwory muzyki klasycznej. Na sportowców i kibiców będzie także czekać multimedialny pokaz - Projekt P.I.W.O. Wschodnie skrzydło budynku Urzędu Wojewódzkiego zostanie oświetlone przy pomocy 69 modułów świetlnych umieszczonych w oknach budynku. Wśród biegaczy pojawi się także "grupa turystyczna". Każdy z uczestników będzie mógł wybrać ukończenie trasy bez nacisku na jak najlepszy czas i bicie rekordu, ale za to z opowieścią o historii Wrocławia i najciekawszymi faktami z dziejów miasta, przekazywanymi na żywo przez pacemakera-przewodnika.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.