Piłka nożna - III liga. Lech II Poznań wykorzystał drugą szansę. W sobotę mecz o pierwsze miejsce w lidze

Lech II Poznań pokonał 1:0 w Ostrowie Wlkp. tamtejszą Ostrovię 1909 w zaległym meczu grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi i przed ostatnią kolejką spotkań wciąż jest w grze o awans do II ligi.

Drużyna Ivana Djurdjevicia miała w Ostrowie Wlkp. sporą przewagę, ale zwycięską bramkę zdobyła dopiero w 82. minucie po strzale z dystansu w wykonaniu Marcina Wasielewskiego. Chwilę wcześniej bliski sukcesu był Patryk Janasik, ale trafił piłką w poprzeczkę.

Wygrana rezerw Kolejorza oznacza, że przed ostatnią kolejką spotkań mają one 59 punktów, czyli tyle samo, co Pelikan Niechanowo. Oba zespoły tracą do lidera, Warty Poznań po dwa punkty. W sobotę rozstrzygnie się, kto z tej trójki wygra grupę III ligi i stanie naprzeciw Garbarni Kraków do baraży o II ligę. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że poznańskie drużyny zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. Gospodarzem będzie Warta, której do zajęcia pierwszego miejsca wystarczy remis.

Lech II Poznań skończy rozgrywki na pierwszym miejscu tylko wtedy, jeśli pokona Wartę, a w rozgrywanym równolegle spotkaniu Pelikan Niechanowo straci punkty na własnym terenie z Kujawianką Izbica Kujawska. Spełnienie tego warunku jest o tyle mało prawdopodobne, że rywale Pelikana to outsider rozgrywek.

Mecz w Ostrowie miał się odbyć w minioną sobotę, ale Kolejorz nie dotarł na miejsce po awarii autokaru. Ostrovia zgodziła się zagrać w we wtorek, mimo że należał jej się walkower .

źródło: Okazje.info

Więcej o: