Sprinterka Startu pobiegnie na Mistrzostwach Europy, a potem na Paraolimpiadzie w Rio

Alicja Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ?Start? szykuje się do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio De Janeiro. Zanim jednak radomianka powalczy o medale w Brazylii wystartuje w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy niepełnosprawnych.

Do rozpoczęcia najważniejszej imprezy dla sportowców niepełnosprawnych, czyli Igrzysk Paraolimpijskich pozostało już mniej niż 100 dni. Przypomnijmy, że zawody odbędą się w Rio De Janeiro we wrześniu tego roku. Do rywalizacji w lekkiej atletyce szykuje się radomianka Alicja Fiodorow. Zawodniczka RSSiRON Startu Radom wystąpi w Brazylii w biegach na 100 i 200 metrów. Dla utytułowanej lekkoatletki będzie to już czwarta paraolimpiada w karierze. Przypomnijmy, że Fiodorow zdobywała medale w 2004 w Atenach (brąz w biegu na 400 m.), w 2008 roku w Pekinie (srebrny medal na 200 m. i brąz na 100 m) i 2012 w Londynie (srebro na 200 m., brąz na 400 m.). Teraz, jak sama podkreśla, ma chrapkę na kolejne krążki zawodów czterolecia.

Aktualnie biegaczka Startu jest w okresie intensywnych przygotowań do startu w Rio. Oprócz treningów zalicza kolejne zgrupowania kadry. W planach ma także występ w czerwcowych mistrzostwach Starego Kontynentu. Impreza rozpocznie się w Grosetto we Włoszech 10 czerwca.

- W najbliższym czasie czekają mnie Mistrzostwa Europy. We Włoszech wystartuję w biegach na 100 i 200 metrów. Zawody traktuję jako etap przygotowań do paraolimpiady, choć oczywiście liczę na medale. Zaraz po mistrzostwach mam zaplanowane kolejne zgrupowanie. Treningi, obozy i tak aż do września - powiedziała radomianka.