Rusza transferowa karuzela w Developresie SkyRes Rzeszów

Niebawem w Developresie SkyRes Rzeszów możemy spodziewać się pierwszych kontraktów. Na celowniku rzeszowskiego klubu znalazło się kilka znanych nazwisk z ORLEN Ligi.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Developres SkyRes Rzeszów, jedenasty zespół minionego sezonu w ORLEN Lidze, będzie kompletnie przebudowany. Wynik drużyny w ligowych rozgrywkach był poniżej oczekiwań i działacze postanowili po raz kolejny dokonać rewolucji kadrowej. - Zmiany będą duże. W czerwcu poinformujemy o nowych zawodniczkach - mówił niedawno w rozmowie z "Wyborczą" Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu.

Na nowy sezon w rzeszowskim zespole zostanie tylko cztery siatkarki. To środkowe Magdalena Hawryła i Katarzyna Warzocha, przyjmująca Ewa Śliwińska i libero Lucyna Borek. Zostaje też trener Jacek Skrok. Będzie miał on nowego asystenta, który jednocześnie będzie też pełnił funkcję trenera od przygotowania fizycznego. W Developresie zatrudnią też nowego statystyka, fizjoterapeutę i tuzin siatkarek. Głównie doświadczonych i ogranych w polskiej lidze. Jak choćby 35-letnia Katarzyna Mróz, ostatnio środkowa Chemika Police. Na celowniku rzeszowskiego klubu znalazły się też przyjmujące: Klaudia Kaczorowska (ostatnio PGE Atom Trefl Sopot), Ewelina Brzezińska (Budowlani Łódź) oraz Deja McClendon (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza). W kręgu zainteresowań Developresu jest serbska atakująca Adela Helić (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), a także siatkarki z lig zagranicznych, m.in. z Serbii. Klub natomiast zrezygnował z zakontraktowania Eweliny Mikołajewskiej, przyjmującej Karpat Krosno.

Wspomnianych wyżej nazwisk nikt w Developresie potwierdzić nie chce. Nie jest jednak tajemnicą, że działacze dogadali się już z kilkoma siatkarkami i czekają jedynie na koniec maja, bo z ostatnim dniem kończą się w klubach kontrakty zawodniczkom.

Rewolucja kadrowa ma sprawić, że Developres w nowym sezonie spróbuje powalczyć o miejsce w połowie stawki. Ostatnie rozgrywki były dużym rozczarowaniem nie tylko dla kibiców, ale również dla głównego sponsora, firmy Developres SkyRes. Wydaje się, że w trzecim roku gry w ekstraklasie na błędy działacze już pozwolić sobie nie mogą. Słabe wyniki i poziom sportowy nie przynoszą chluby sponsorom, którzy co raz częściej wycofują się z ORLEN Ligi.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

źródło: Okazje.info

Więcej o: