Euro 2016. Węgrzy Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics pojadą na mistrzostwa Europy do Francji!

Dwaj piłkarze Lecha Poznań Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics znaleźli się w ścisłej 23-osobowej kadrze Węgier na turniej finałowy mistrzostw Europy we Francji.

Powołanie dla Tamasa Kadara nie jest zaskoczeniem, gdyż był on podstawowym piłkarzem reprezentacji Węgier podczas eliminacji do francuskiego turnieju. Drugi z lechitów, Gergo Lovrencsics najczęściej oglądał jednak mecze z ławki rezerwowych i nie było pewne, czy trener Bernd Storck zdecyduje się zabrać skrzydłowego nad Sekwanę. Ostatecznie obaj znaleźli się w 23-osobowej kadrze Madziarów i dołączyli do klubowego kolegi Karola Linettego, który już w poniedziałek otrzymał nominację do kadry Polski na turniej we Francji.

Będzie to pierwsza taka sytuacja w historii, gdy na turniej mistrzostw Europy pojedzie aż trzech zawodników Lecha Poznań. Z punktu widzenia poznańskiego klubu jest to o tyle istotne, że UEFA wypłaca specjalnie premier finansowe wszystkim klubom, których zawodnicy wezmą udział w turnieju.

Powołanie do kadry Węgier otrzymali też dwaj inni piłkarze z ekstraklasy, Nemanja Nikolić z Legii Warszawa i Richard Guzmics z Wisły Kraków. Do Francji nie pojedzie za to Adam Gyurcso z Pogoni Szczecin.

Węgrzy w fazie grupowej Euro 2016 zmierzą się w grupie F z Austrią (14 czerwca, 18:00, Bordeaux), Islandią (18 czerwca, 18:00, Marsylia) i Portugalią (22 czerwca, 18:00, Décines-Charpieu).

źródło: Okazje.info

Więcej o: