Kolejne ciekawe transfery w PlusLidze. A wokół AZS-u wciąż cisza

Igor Yudin wraca do PlusLigi. Będzie grał w Łuczniczce Bydgoszcz, gdzie kilka dni wcześniej trafił Marcel Gromadowski, który ma zastąpić na pozycji atakującego Jakuba Jarosza.

W PlusLidze w ostatnich dwóch tygodniach doszło do kilku ciekawych transferów. Gruntownie przebudowująca kadrę Łuczniczka Bydgoszcz najpierw pozyskała 31-letniego Macela Gromadowskiego (miniony sezon spędził w PGE Skrze Bełchatów), a teraz pochwaliła się transferem Igora Yudina, który wraca do PlusLigi po kilku sezonach spędzonych w Rosji i Turcji. 29-letni Australijczyk renomę w Polsce zdobył w okresie, gdy grał w Jastrzębskim Węglu, a ostatnio reprezentował Kuzbass Kemerowo, Dinamo Krasnorad oraz Galatasaray Stambuł. Co ciekawe obecnie mieszka w Toruniu, do Bydgoszczy, gdzie kontrakt podpisał w poniedziałek, nie miał więc daleko. Wcześniej na przeprowadzkę do Bydgoszczy zdecydował się 23-letni środkowy Mateusz Sacharewicz, który w minionym sezonie występował w BBTS-ie Bielsko-Biała.

Po przeciętnym minionym sezonie, aż 12 zawodników opuszcza Indykpol AZS Olsztyn. W kadrze olsztynian pojawiają się już pierwsi ich następcy. O wypożyczeniu Aleksandra Śliwki z Resovii Rzeszów informowaliśmy jakiś czas temu, teraz klub pochwalił się transferem drugiego dobrej klasy przyjmującego. Jest nim 26-letni Wojciech Włodarczyk, który ostatni sezon spędził w Cuprum Lubin. Drużynę prowadzoną przez Andreę Gardiniego wzmocnił też Michał Żurek (ostatnio Łuczniczka).

Poważne zmiany dokonują się również w Cerradzie Czarnych Radom. Szósty klub PlusLigi pochwalił się transferami trzech zawodników. W Radomiu zagra amerykański środkowy David Smith (ma 31 lat i za sobą występy w reprezentacji USA), oraz dwaj młodzi siatkarze ze złotej drużyny kadetów - utalentowany atakujący Jakub Ziobrowski oraz przyjmujący Tomasz Fornal.

W klubach z ligowej czołówki także dzieje się sporo, zwłaszcza w tych, którym w minionym sezonie nie udało się odnieść sukcesu. Asseco Resovia Rzeszów zatrudniła ostatnio doświadczonego środkowego Marcina Możdżonka. Z kolei z Resovii do Skry przeniósł się bułgarski przyjmujący Nikołaj Penczew.

źródło: Okazje.info

Więcej o: