Lekkoatletyczne gwiazdy na mityngu w Białymstoku. Będą minima na Rio?

Kamila Lićwinko, Wojciech Nowicki, Konrad Bukowiecki czy Sylwester Bednarek - m.in. ci lekkoatleci wystartują w środę w Białymstoku. O godz. 16 na stadionie BOSiR rozpocznie się mityng ?Wschodzący Białystok?

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Na liście startowej białostockiego mityngu jest ponad 80 osób. Lekkoatleci powalczą m.in. o minima uprawniające do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro czy też na mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Jedną z gwiazd imprezy będzie Kamila Lićwinko. Skoczkini wzwyż z Podlasia Białystok postara się o wypełnienie minimum na igrzyska w Rio (193 cm). Lićwinko ma za sobą jeden strat w tym sezonie. Na zawodach Diamentowej Ligi w Eugene z wynikiem 192 cm zajęła trzecie miejsce.

W skoku wzwyż mężczyzn wystartuje natomiast m.in. trenujący wraz z Lićwinko Sylwester Bednarek (RKS Łódź).

O minimum na igrzyska olimpijskie w środę powalczy też Wojciech Nowicki. Zawodnik Podlasia Białystok uzyskania 77 metrów w rzucie młotem był już blisko podczas mityngu w Eugene. Wówczas posłał młot na odległość 76,86 m i zajął trzecie miejsce.

W pchnięciu kulą wystartuje natomiast m.in. mistrz Europy juniorów z 2015 roku Konrad Bukowiecki. Zawodnik Gwardii Szczytno przygotowuje się do obrony tytułu mistrza świata, który zdobył w lipcu 2014 roku.

Z kolei w konkursie rzutu młotem pań weźmie udział chociażby Joanna Fiodorow. Pochodząca z Augustowa zawodniczka (obecnie AZS Poznań) już w tym sezonie posłała młot poza granicę 71 metrów, co jest minimum na Rio.

- Na liście startowej jest dużo znanych nazwisk - mówi Tomasz Dąbrowski z Podlasia Białystok. - W dysku kobiet będzie m.in. Daria Zabawska, Żaneta Glanc czy Joanna Wiśniewska. Bardzo ciekawie zapowiada się też m.in. bieg na 800 metrów pań w którym Paulina Mikiewicz-Łapińska powalczy z mającymi podobne rekordy życiowe zawodniczkami z Białorusi oraz Ukrainy.

Z mityngu "Wschodzący Białystok" zostanie przeprowadzona transmisja na żywo. Zmagania lekkoatletów będzie można zobaczyć TUTAJ .

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: