Następcy Reusa i Rooneya przyjadą do Krakowa na Murapol Cup. Będzie im kibicował Tomasz Frankowski

Borussia Dortmund, Manchester United czy Dynamo Kijów - m.in. te drużyny zawitają do Krakowa, by zagrać w dziecięcym turnieju piłkarskim Murapol Cup. O Puchar Akademii Piłkarskiej 21 od lat rywalizują najzdolniejsi młodzi piłkarze z najsilniejszych drużyn w Europie.

Facebook?  | A może Twitter? 

Kibice piłkarscy już nie mogą doczekać się zbliżających się mistrzostw Europy we Francji. Kto wcześniej chce zobaczyć na żywo przyszłe gwiazdy światowej piłki z najmocniejszych klubów z Anglii, Niemiec, Holandii, Ukrainy, Chorwacji, Szwecji oraz Polski powinien zarezerwować sobie pierwszy weekend czerwca. Wtedy w krakowskich Skotnikach rozgrywany będzie turniej Murapol Cup. To najpopularniejszy piłkarski turniej w Polsce dla dzieci z całej Europy. Kilkunastoletni zawodnicy czołowych polskich i europejskich klubów piłkarskich przyjeżdżają do Krakowa od 2010 roku. Dziecięca piłkarska impreza jest stawiana za wzór do naśladowania w całej Europie.

Tegoroczna edycja Murapol Cup to już siódmy turniej organizowany przez Akademię Piłkarską 21. - Cieszy, że chcą do nas przyjeżdżać najlepsze drużyny z Europy. Dla dzieciaków z polskich klubów to niepowtarzalna szansa, by sprawdzić umiejętności i nawiązać cenne znajomości - opowiada Tomasz Frankowski, jeden z założycieli Akademii Piłkarskiej 21.

Były napastnik Wisły Kraków i reprezentacji Polski marzy, by kiedyś na Murapol Cup obejrzeć dziecięce Gran Derbi, czyli mecz Barcelony i Realu Madryt. Tym razem do Krakowa po raz kolejny przyjadą podopieczni warszawskiej szkółki Katalończyków, czyli FCB Escola Varsovia. Oprócz tego w turnieju wystąpią również: Borussia Dortmund, Manchester United, Everton, Dynamo Kijów, Malmo, SC Heerenveen. Wisła Kraków, Ruch Chorzów, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk. Gospodarzem jest oczywiście Akademia Piłkarska 21.

Wizytę w Krakowie z pewnością długo wspominać będą nie tylko ci, którzy w chmurze konfetti uniosą zwycięski puchar. Frajdą dla uczestników będzie możliwość spotkania z Robertem Lewandowskim i innymi gwiazdami naszej kadry przy okazji towarzyskiego meczu Polaków na stadionie Wisły Kraków. - Chcemy, by dzieciaki zapamiętały nie tylko turniejowe emocje. Dlatego w przerwie między meczami piłkarze wszystkich drużyn wraz z trenerami zwiedzą Kraków i pojadą na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce - mówi Jarosław Matusiak, dyrektor marketingu i sprzedaży Grupy Murapol, sponsora turnieju.

Honorowy patronat nad Murapol Cup objął m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek.

źródło: Okazje.info

Więcej o: