Euro 2016. Karol Linetty jedzie na mistrzostwa Europy do Francji!

Pomocnik Lecha Poznań Karol Linetty znalazł się w ścisłej 23-osobowej kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy we Francji. Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił skład drużyny na Euro 2016 wieczorem na konferencji prasowej.

Z szerokiej kadry Polski na mistrzostwa Europy do Francji nie pojadą Przemysław Tytoń, Paweł Dawidowicz i Artur Sobiech, którzy zostali skreśleni przez selekcjonera Adama Nawałkę oraz kontuzjowani Maciej Rybus i Paweł Wszołek.

W 23-osobowym składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy we Francji znalazł się za to jeden piłkarz Lecha Poznań, Karol Linetty. Nie było to zaskoczenie, bowiem lechita był regularnie powoływany na mecze eliminacyjne. Z kilku z nich wykluczyły go urazy, ale gdyby nie one, to Linetty miałby na koncie rozegranych jeszcze więcej minut. Pomocnik Kolejorza wyszedł m.in. w podstawowym składzie na decydujący o awansie mecz z Irlandią.

Rywalami 20-letniego Karola Linettego do gry podczas turnieju finałowego Euro 2016 będą m.in. Piotr Zieliński, Krzysztof Mączyński i Tomasz Jodłowiec.

Szansę na wyjazd na mistrzostwa Europy mają także dwaj inni piłkarze Lecha Poznań, Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics. Kadra Węgrów na Euro 2016 zostanie ogłoszona we wtorek.

źródło: Okazje.info

Więcej o: