Stelmet obronił atut własnej hali. Teraz czas na Rosę

Po dwóch meczach finału Tauron Basket Ligi koszykarze Stelemtu Zielona Góra prowadzą z Rosą Radom. Podopieczni Saso Filipovskiego wykorzystali więc w pełni atut własnego parkietu, ale teraz kolejne dwa mecze rozegrane zostaną w radomskiej hali MOSiR...

Radomianie zwłaszcza w pierwszym meczu mieli swoje szanse, na to by zdobyć halę w Zielonej Górze. Tam jak pamiętamy do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebne były dwie dogrywki, a ostatnie pięć minut wygrali po dramatycznym pojedynku gospodarze.

Drugie starcie już nie miało takich emocji, a to za sprawą mistrzów kraju, którzy postawili zdecydowanie wyższe wymagania przed rywalami z Radomia. Stelmet od samego początku wypracował sobie przewagę, którą stale powiększał, by w końcówce w pełni ją kontrolować.

Zawodnicy Rosy z kolei, co nie dziwi, nie wytrzymali trudów tego pojedynku pod względem fizycznym. Radomianie nie tylko dysponują węższą kadrą, co przełożyło się na przebieg rywalizacji, ale też dużo więcej zdrowia od Stelmetu - pozostawili w meczach dwóch pierwszych rund fazy play - off.

Niedzielny mecz jest już jednak za Rosą, a teraz czas skupić się na obronie własnego parkietu. W sezonie zasadniczym radomianie pokazali, że potrafią ze Stelmetem wygrać i uczynili to raz przed własną publicznością, a także w Dąbrowie Górniczej, kiedy w finale Pucharu Polski ograli zielonogórzan.

Atutem Rosy będzie m.in., własna hala i występujący w niej "szósty" zawodnik, a więc kibice. Ci już niejednokrotnie pokazywali, że są w stanie swoim głośnym dopingiem nieść swoich ulubieńców. Zwłaszcza ten doping powinien się przydać C.J Harrisowi, który w finałach nie pokazuje już swoje wysokiej formy, chociażby z rozgrywek pucharowych.

Kluczem do ewentualnego triumfu może okazać się także powstrzymanie Dee Bosta, który jest najlepiej punktującym zawodnikiem dotychczasowych dwóch spotkań finałowych. W końcu gospodarze muszą o wiele więcej wysiłku włożyć w walkę na tablicach, bo tego elementu zupełnie zabrakło w sobotnim starciu.

Mecz pomiędzy Rosą radom a Stelmetem Zielona Góra odbędzie się we wtorek o godzinie 20 i będzie również transmitowany przez stację Polsat Sport News.

Więcej o: