Półfinał CLJ. Trener Lecha Poznań: Nie zasłużyliśmy na porażkę z Legią, zdominowaliśmy ją

- Nie zasłużyliśmy na porażkę. Momentami graliśmy bardzo dobrze, przeważaliśmy, a Legia realizowała swoje założenia taktyczne w obronie - mówił trener juniorów Lecha Poznań Wojciech Tomaszewski po porażce z Legią Warszawa 0:1.

Piłkarze Lecha Poznań przegrali we Wronkach z Legią 0:1 w rewanżowym meczu półfinału Centralnej Ligi Juniorów. Wobec porażki 1:2 w pierwszym spotkaniu w Warszawie Kolejorz nie zdołał awansować do finału rozgrywek. Legia zagra w nim z Pogonią Szczecin.

Zdaniem wielu obserwatorów Lech podobnie jak w pierwszym meczu był zespołem lepszym od Legii. - Nie zasłużyliśmy na porażkę. Momentami graliśmy bardzo dobrze, przeważaliśmy, Legia zrealizowała swoje założenia taktyczne. Ustawili się defensywnie, o czym świadczy to, że grali bez klasycznego napastnika. Udało im się przetrwać na zero z tyłu, a w końcówce dostali rzut karny i przegraliśmy mecz - tłumaczył po meczu trener Lecha, Wojciech Tomaszewski.

Wiele kontrowersji wzbudziło też sędziowanie rewanżowego meczu półfinałowego. - Każdy jest człowiekiem, każdy popełnia błędy, ale panowie sędziowie oglądając ten mecz niech sobie pomyślą, czy byli konsekwentni, bo moim zdaniem tego zabrakło. Były dwie podobne sytuacje, po jednej z nich mój piłkarz otrzymuje czerwoną kartkę, a za chwilę nasz zawodnik wychodzi na czystą pozycję i zostaje sfaulowany, a sędzia nie wyrzuca piłkarza Legii z boiska - denerwował się szkoleniowiec Kolejorza.

Mimo porażki lechici mogli być jednak częściowo zadowoleni ze swojej postawy, bo długimi fragmentami udawało im się zdominować legionistów. - Nie byliśmy bojaźliwi w pierwszej połowie, bo mieliśmy swoje sytuacje. Różnica w drugiej połowie polegała na tym, że zespół Legii musiał więcej biegać, bo to my częściej byliśmy przy piłce i prowadziliśmy grę - tłumaczył Tomaszewski.