Jagiellonia rozpoczyna transfery. Jest nowy napastnik

Maciej Górski został piłkarzem Jagiellonii. 26-letni napastnik występujący ostatnio w Chrobrym Głogów związał się z białostockim klubem trzyletnią umową

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Górski ostatnio występował w I-ligowym Chrobrym Głogów. W barwach tego klubu w mijającym sezonie na zapleczu ekstraklasy rozegrał 28 spotkań i zdobył w nich 15 goli.

26-letni napastnik ma jednak na swym koncie też występy w ekstraklasie. Dokładnie cztery. Tyle spotkań w krajowej elicie rozegrał w Legii Warszawa.

Ponadto Górski był też zawodnikiem m.in. GKP Gorzów Wielkopolski, Arki Gdynia, Sandecji Nowy Sącz czy Znicza Pruszków.

- Kluczowe znaczenie miała osoba trenera Michała Probierza, który sam zwrócił się do mnie z propozycją gry dla Jagiellonii. Inaczej jest, kiedy do drużyny wciska cię menadżer, a inaczej, kiedy sięga po zainteresowanego trener. Wiem, że dostanę szansę gry w Jadze, dlatego zdecydowałem się na przyjście tutaj - mówi Maciej Górski na łamach www.jagiellonia.pl, i dodaje: - Miałem oferty z innych klubów Ekstraklasy i I ligi, ale po latach spędzonych w niższych klasach rozgrywkowych chciałem spróbować sił w tej najwyższej. Poza tym stąd wypłynęło wielu zawodników, którzy wcześniej tak jak ja długo czekali na swoją szansę. W ostatnich latach właśnie tutaj rozwinęli się Mateusz Piątkowski, Maciej Gajos, Patryk Tuszyński, czy w ostatnim sezonie Jacek Góralski oraz Dawid Szymonowicz pokazują, że w Białymstoku nie boją się stawiać na mniej znanych, którzy jednak szybko adaptują się do gry w Ekstraklasie.

Górski to pierwszy nowy zawodnik w Jagiellonii, ale na pewno nie ostatni. Cezary Kulesza, prezes i jeden z właścicieli białostockiego klubu, już wcześniej zapowiadał, że zespół potrzebuje dwóch nowych napastników, bramkarza i środkowego obrońcę.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

źródło: Okazje.info

Więcej o: