Lekkoatletyka. Złote medale zawodników AZS Poznań na mistrzostwach Polski w Warszawie

Joanna Fiodorow, Anna Jagaciak-Michalska, Robert Bryliński, Krzysztof Grześkowiak i sztafety triumfowały podczas rozgrywanych w Warszawie mistrzostw kraju AZS. Anna Jagaciak- Michalska była o krok od minimum olimpijskiego

Joanna Fiodorow wygrała rzut młotem rezultatem 68,59 m. Nie miała konkurencji - druga Katarzyna Furmanek z AZS AWF Kraków była o cztery metry od niej gorsza.

Anna Jagaciak-Michalska w skoku w dal uzyskała 6,53 m, co dało jej zwycięstwo. Druga w konkursie Karolina Zawiła z AZS AWF Kraków skoczyła 6,44 m.

Robert Bryliński triumfował na 400 metrow przez płotki z rezultatem 50,72 s. Wyprzedził wyraźnie Marcina Jabłońskiego z Podlasia Białystok i Bartłomieja Czajkowskiego z AZS AWF Kraków.

Wygrały też sztafety. Na 4x100 metrów zespół AZS Poznań w składzie Bartosz Lewandowski, Krzysztof Grześkowiak, Adam Pawłowski i Artur Zaczek uzyskali 40,07 s. Wyprzedzili AZS AWF Wrocław, który miał 40,47 s. Wśród kobiet ekipa poznańska w składzie: Kamila Ciba, Patrycja Wyciszkiewicz, Angelika Panek i Klaudia Adamek wygrały w czasie 45,93 s.

Ciekawe było zwycięstwo Krzysztofa Grześkowiaka na 100 metrów, bowiem pokonał on samego Kamila Kryńskiego z Podlasia Białystok i Roberta Kubaczyka ze Śląska Wrocław. Zawodnik AZS Poznań uzyskał wynik 10,59 s.

Rafał Smoleń z AZS Poznań zajął trzecie miejsce w biegu na 400 metrów z wynikiem 47,37 s. Wyprzedzili go Rafał Omelko z AZS AWF Wrocław (wynik 45,49 s) i Jakub Krzewina ze Śląska Wrocław (46,55 s). Martyna Galant natomiast była druga na 800 metrów z rezultatem 2.05,30. Wygrała Paulina Mikiewicz-Łapińska z Podlasia Białystok.

Więcej o: