Meczu Włókniarza ze Stalą w niedzielę nie będzie

Główna Komisja Sportu Żużlowego odwołała dziewiątą kolejkę Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Decyzja jest związana ze śmiercią Krystiana Rempały, zawodnika Unii Tarnów. Oznacza to, że niedzielne spotkanie Włókniarz Częstochowa - Stal Rzeszów nie odbędzie się.

18-letni Krystian Rempała w ubiegłą niedzielę uległ wypadkowi podczas meczu ekstraligi ROW Rybnik - Unia Tarnów. Zderzyli się juniorzy obu zespołów Kacper Woryna i Rempała. Woryna po kilku minutach wstał z toru i o własnych siłach wrócił do parkingu, a Rempała, któremu podczas kolizji spadł kask, został odwieziony do szpitala. Od chwili wypadku nie odzyskał przytomności, a jego stan był krytyczny. W sobotę zmarł w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju.

W związku ze śmiercią żużlowca najpierw spółka Speedway Ekstraliga odwołała zaplanowaną na niedzielę kolejkę ekstraligi, a później to samo zrobiła Główna Komisja Sportu Żużlowego, odwołując dziewiątą rundę Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Włókniarz Częstochowa miał w niedzielę zmierzyć się ze Stalą Rzeszów. Nowego terminu spotkania jeszcze nie ustalono.

Komunikat GKSŻ:

"W związku ze śmiercią zawodnika Unii Tarnów ŻSSA Krystiana Rempały Główna Komisja Sportu Żużlowego w porozumieniu z Zarządem Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. oraz Polskim Związkiem Motorowym, zdecydowała o odwołaniu 9. rundy DM I Ligi, zaplanowanej na 29 maja br.

Wszyscy jesteśmy w pogrążeni w żałobie."

Więcej o: