Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Świetni Kanadyjczycy z Asseco Resovii

W pierwszym dniu kwalifikacji olimpijskich siatkarzy, które odbywają się w Tokio, z dobrej strony pokazali się dwaj nowi siatkarze Asseco Resovii, Kanadyjczycy Gavin Schmitt i Gordon Perrin. Kanada postawiła się Polakom, którzy na szczęście wygrali 3:2.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W tym spotkaniu w składach obu zespołów było aż pięciu siatkarzy Asseco Resovii. Dwaj środkowi reprezentacji Polski, Marcin Możdżonek i Piotr Nowakowski nie pojawili się jednak na boisku. Na krótkie zmiany wchodził natomiast Fabian Drzyzga, rozgrywający wicemistrzów Polski, który na swoim koncie zapisał jeden punkt, po asowej zagrywce.

Po drugiej stronie siatki prym wiedli natomiast wspomnienie Gevin Schmitt i John Gordon Perrin, którzy byli najlepiej punktującymi graczami w swojej ekipie. Schmitt zdobył 17 punktów, a Perrin 18 i to na tym drugim głównie opierała się gra Kanadyjczyków w ataku. Perrin zbijał aż 30 razy, przy 47-procentowej skuteczności ataku. Zaliczył też trzy asy i blok. W przyjęciu miał 50-procentową skuteczność. Schmitt natomiast atakował 19 razy, ale skuteczność miał wyśmienitą, 63-procentową. Trzykrotnie punktował blokiem, dwukrotnie w polu zagrywki.

W Tokio gra także kolejny gracz Asseco Resovii, Francuz Thibault Rossard. Francuzi w pierwszym spotkaniu pokonali Chiny 3:1, ale nowy przyjmujący rzeszowian nie pojawił się na boisku.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: