III liga - piłka nożna. Ważą się losy barażu o II ligę. Warta Poznań zagwarantuje go sobie już w sobotę?

Warta Poznań ma szansę, by już przed ostatnią kolejką zagwarantować sobie zwycięstwo w swojej grupie III ligi i tym samym zapewnić miejsce w barażu o II ligę.

Zieloni muszą jednak wygrać swój mecz i liczyć na potknięcie wicelidera Pelikana Niechanowo. W sobotę o 17.00 Warta gra u siebie z KKS Kalisz, a równolegle w Świeciu miejscowa Wda podejmie Pelikana.

Warta ma obecnie punkt przewagi nad rywalami z Niechanowa, a do końca sezonu pozostały dwie kolejki. W ostatniej - za tydzień - zespół Tomasza Bekasa zmierzy się w trudnym meczu z Lechem II Poznań. Rozstrzygnięcie rywalizacji w 29. kolejce byłoby im więc na rękę. Szczególnie, że w ostatniej serii gier Pelikan Niechanowo gra z najsłabszym zespołem ligi - Kujawianką Izbica Kujawska.

Piłkarze Warty sami zapewnili sobie nerwowy finisz sezonu. Przed tygodniem zaskakująco przegrali 0:1 z Unią Swarzędz, która jest już pewna spadku. Pelikan te potknięcie wykorzystał i zmniejszył stratę do Zielonych na jeden punkt.

Zwycięzca grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi zagra baraż o II ligę z najlepszą drużyną grupy małopolsko-świętokrzyskiej. Jej liderem jest Garbarnia Kraków, która na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ma pięć punktów przewagi nad wiceliderem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA