Czarni odwiedzili kolejną placówkę oświatową. Tym razem gościli w Sydole

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom gościli w Publicznym Gimnazjum im. mjr. AK Mariana Bąka w Sydole. Wizyta w placówce odbyła się w ramach Partnerstwa Regionalnego Czarni.

Sydół to miejscowość w powiecie zwoleńskim. Tym razem z młodzieżą spotkali się trener Robert Prygiel, a także Daniel Pliński, Wojciech Żaliński, Bartłomiej Bołądź i Michał Ostrowski. Wizyta była kolejnym etapem projektu Stowarzyszenia Czarni Radom, którego celem jest promocja siatkówki w regionie radomskiem oraz przypomnienie bogatej historii klubu PlusLigi. - Tego rodzaju akcje to doskonały sposób na promocję siatkówki. Mam nadzieję, że uczniowie coraz częściej będą wybierali aktywne formy spędzania wolnego czasu zamiast siedzenia przed telewizorem i komputerem. Kto wie, może któryś z chłopców za parę lat pójdzie w ślady Roberta Prygla, czy znakomitych zawodników, których mamy okazję gościć - przyznał Adam Jabłoński, dyrektor placówki.

W podobnym tonie wypowiadali się uczniowie. - Dzięki temu spotkaniu wiemy, że Czarni w przeszłości byli trzecią drużyną w kraju i zdobyli Puchar Polski. Teraz to szósta drużyny siatkarskiej ekstraklasy, ale kto wie, może już wkrótce znowu będą mieli możliwość stanąć na podium. Najbardziej podobał nam się trening i mecz przeciwko doświadczonym siatkarzom - przyznali zgodnym chórem.

Na parkiecie odbyła się prawdziwa sportowa potyczka. A ponieważ umiejętności uczniów okazały się naprawdę imponujące, siatkarze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej. Z jednej i drugiej strony nie brakowało mocnych efektownych zbić, a także zagrywek. Postawa uczniowskiej drużyny zaimponowała siatkarzom. - Mamy nadzieję, że kilku z naszych przeciwników będzie związana właśnie z piłką siatkową, czy w ogóle ze sportem. Oczywiście nie każdy przecież musi być od razu zawodowcem, najważniejsze aby zdecydowana większość młodzieży swój wolny czas spędzała aktywnie, grając w piłkę, czy np. jeżdżąc na rowerze - przyznał Michał Ostrowski.

Za przygotowanie drużyn do zawodów sportowych z udziałem siatkarzy Cerrad Czarni Radom odpowiedzialny byli Marcin Stępień i Michał Jakóbczyk, nauczyciele wychowania fizycznego w PG w Sydole.

Więcej o: