Oficjalnie. Marcin Możdżonek w Asseco Resovii!

Asseco Resovia potwierdziła w piątek transfer Marcina Możdżonka. Środkowy reprezentacji Polski podpisał z rzeszowskim zespołem roczną umowę.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

O transferze Marcina Możdżonka do Asseco Resovii pisaliśmy kilka dni temu . Możdżonek to kolejny nowy zawodnik w drużynie wicemistrzów Polski. Wcześniej kontrakty z Asseco Resovią podpisali Kanadyjczycy: Gordon Perrin i Gavin Schmitt, Serb Marko Ivović, Francuz Thibault Rossard a także Bartosz Lemański. Odeszli natomiast Bartosz Kurek, Nikołaj Penczew, Dominik Witczak, Julien Lynnel, Russell Holmes, Olieg Achrem, Krzysztof Ignaczak i Łukasz Perłowski.

Asseco Resovia będzie więc miała w składzie dwóch najwyższych środkowych. Wspomniany Lemański mierzy 217 cm, a Możdżonek 212 cm. Ten drugi to jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników. Od lat powoływany jest do reprezentacji Polski, z którą zdobywał mistrzostwo świata i Europy. 31-letni Możdżonek ma na koncie również zwycięstwo w Lidze Światowej. W PlusLidze reprezentował zespoły z Olsztyna, Bełchatowa, Kędzierzyna-Koźle, a ostatnio Lubina. Możdżone grał również w tureckim Halkbanku Ankara. Z Asseco Resovią podpisał roczny kontrakt.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: