Zobacz jak Rosa rywalizowała ze Stelmetem [ZDJĘCIA]

Pierwszy finałowy pojedynek Tauron Basket Ligi miał niezwykle dramatyczny przebieg i zakończył się dopiero po dwóch dogrywkach. Nieznacznie lepsi okazali się koszykarze Stelmetu Zielona Góra.

To był bez wątpienia pojedynek godny finału TBL. Spotkały się w nim Stelemt Zielona Góra (mistrz kraju) i Rosa Radom (zdobywca Pucharu Polski).

Po trzech kwartach i prowadzeniu gospodarzy różnicą dziewięciu oczek wydawało się, że skazywani na porażkę goście nie zdołają już odwrócić losów rywalizacji. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego pokazali jednak charakter i doprowadzili do dogrywki. Pierwsze pięć minut zakończyło się remisem 6:6, co oznaczało dodatkowe pięć minut rywalizacji.

Te lepiej rozwiązali gospodarze i ostatecznie triumfowali różnicą sześciu punktów.