Tour de Pologne. Festiwal kolarskich atrakcji w Bukowinie Tatrzańskiej

Królewski etap 73. Tour de Pologne UCI World Tour oraz dwa decydujące etapy pierwszego w historii Tour de Pologne Women odbędą się w tym roku w Bukowinie Tatrzańskiej i Bukovina Resort. Umowę o współpracy podpisali w środę Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne oraz Piotr Kuchta, prezes zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego i Edward Kuchta, prezes Fundacji Bukovina.

Królewski etap Tour de Pologne od lat rozgrywa się na słynnych rundach wokół Bukowiny z podjazdami do Ząbu, czy ścianę Bukovina. To miejsca znane nie tylko wśród kolarzy, ale i kibiców. Przy okazji tego etapu gromadzi się ogromny tłum fanów, tworząc wspaniałą atmosferę.

W tym roku zostanie rozegranych pięć królewskich rund wokół Bukowiny, a to oznacza aż piętnaście górskich premii. Bo tym razem kolarze będą się wspinać również na Wierch Rusiński. Do tego dodajmy jeszcze finałowy podjazd w Bukowinie Tatrzańskiej.

- To już siódmy kolejny rok, kiedy jesteśmy w Bukowinie. Bardzo się z tego cieszę, bo wspólnie tworzymy wspaniałe sportowe widowisko, a także historię. Właśnie tu rozpoczęliśmy organizację Tour de Pologne Amatorów, wyścigu, który dziś jest prawdziwym świętem wszystkich kolarzy. W tym roku także w Bukowinie, także po raz pierwszy rozstrzygną się losy Tour de Pologne Women - mówi Czesław Lang.

Wyścig kobiet odbędzie się w tym roku bezpośrednio po 73. Tour de Pologne UCI World Tour. W ciągu dwóch dni (19-20 lipca) zostaną rozegrane trzy etapy, z czego dwa w Bukowinie. 20 lipca przed południem odbędzie się jazda indywidualna na czas, a po południu królewski etap na rundach. Bukovina będzie więc miejscem, w którym poznamy pierwszą zwyciężczynię Tour de Pologne Women

To nie wszystkie atrakcje, które w tym sezonie oferuje Bukowina Tatrzańska. W sumie aż czterokrotnie będą gospodarzami wielkich kolarskich wydarzeń. Oprócz męskiego i kobiecego Tour de Pologne, odbędzie się tu Tour de Pologne Amatorów (17 lipca) oraz Bukovina Lang Team Maraton MTB (11 czerwca). To najtrudniejsza edycja rozgrywana w tym roku w ramach Maratonów Rowerowych Lang Team. Jej wyniki będą zaliczane do Pucharu Polski, a sam maraton będzie kwalifikacją do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w maratonie MTB.

- Jestem przekonany, że kolarze pokochali Bukowinę. Opinie, z którymi się spotykamy, a także frekwencja motywują do tego, żeby organizować coraz więcej imprez - zapewnia Edward Kuchta. - Kolarze chcą coraz częściej przyjeżdżać do Bukowiny, a my chcemy im stworzyć jak najlepsze warunki do uprawiania kolarstwa. Zwłaszcza, że ukształtowanie terenu, widoki i przyroda zachęcają do uprawiania tego sportu.

Więcej o: