Doprowadził Zagłębie Lubin do sukcesu i natychmiast został odwołany

Tomasz Dębicki, prezes piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin został dziś odwołany ze swojej funkcji. Nowym prezesem rada nadzorcza mianowała Roberta Sadowskiego.

Prezes Dębicki został odwołany, mimo że Zagłębie było jedną z największych rewelacji niedawno zakończonego sezonu w piłkarskiej ekstraklasie. Zagłębie, będące beniaminkiem, prezentowało efektowny i skuteczny futbol i niespodziewanie zakończyło sezon na trzecim miejscu. Dzięki temu po dziewięciu latach drużyna powraca na międzynarodową arenę i zagra w Lidze Europy.

Poza tym Zagłębie - w czasach rządów Dębickiego - powszechnie było komplementowane za tworzenie i rozbudowę świetnej Akademii Piłkarskiej KGHM, która jest jedną z najlepszych Polsce. Chwalono również sensowną politykę transferową oraz budżetową lubińskiego klubu. Te wszystko plus zdobycie właśnie przez drużynę brązowego medalu, nie uratowało jednak Dębickiego przed dymisją.

Zmiany w KGHM Zagłębiu Lubin - jak dzieje się tam od lat - najczęściej mają podłoże polityczne, a nie merytoryczne. Dymisja prezesa klubu związana jest ze zmianami politycznymi w Polsce. Po wygranych wyborach parlamentarnych przez PiS zmieniony został zarząd oraz rada nadzorcza firmy KGHM Polska Miedź S.A., która jest całkowitym właścicielem piłkarskiego Zagłębia. Tylko kwestią czasu było powołanie nowego przewodniczącego rady nadzorczej oraz prezesa zarządu piłkarskiego KGHM Zagłębia.

Dziś został nim Robert Sadowski, wcześniej pełniący w klubie funkcję dyrektora do spraw bezpieczeństwa.

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.