Wisła Kraków. Krystian Kujawa: Uważam, że nie zawiodłem

Krystian Kujawa w zakończonym sezonie zadebiutował w ekstraklasie. 20-letni stoper Wisły Kraków dwa razy pojawił się na boisku, w tym raz w końcówce sezonu w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. - Rok temu mogłem tylko o tym pomarzyć - mówi.

Damian Gołąb: Jesienią zagrał pan w ekstraklasie z Pogonią Szczecin, ale wiosną grał głównie w trzecioligowych rezerwach. Czekanie na kolejny mecz w ekstraklasie się dłużyło?

Krystian Kujawa: Czekałem na szansę, starałem się dawać z siebie wszystko na treningach i wierzyłem, że ją dostanę. Na pewno w meczu ze Śląskiem był jakiś stres, ale myślę, że nie było źle. Wiadomo, że mam jeszcze nad czym pracować, ale nie ukrywam, że pozytywnie patrzę w przyszłość.

Tworzył pan duet stoperów z Maciejem Sadlokiem. Podpowiadał, jak się ustawić?

- Oczywiście mnie wspierał. Od razu po wejściu na boisko udzielił kilku rad. Jest starszym, bardziej doświadczonym zawodnikiem i to on dyrygował obroną.

Paweł Brożek podkreśla, że młodzi stoperzy Wisły mają się od kogo uczyć. Podgląda pan Arkadiusza Głowackiego?

- Oczywiście. To żywa legenda klubu, cieszę się, że mam przyjemność z nim pracować i trenować. Ale jest jeszcze kilku innych zawodników, których można podglądać: Richard Guzmics, który jest reprezentantem Węgier i teraz prawdopodobnie pojedzie na Euro, Maciej Sadlok... Jest od kogo się uczyć.

Czego jeszcze panu brakuje, by na dobre wskoczyć na poziom ekstraklasy?

- Na pewno muszę pracować nad przygotowaniem motorycznym. Jestem wysoki, więc muszę też zwrócić uwagę na koordynację. I trochę się wzmocnić.

Gdyby przed sezonem ktoś panu powiedział, że dwa razy zagra w ekstraklasie, wziąłby pan to "w ciemno"?

- Rok temu o występach w ekstraklasie mogłem tylko pomarzyć. Uważam, że nie zawiodłem, dałem z siebie wszystko. Jestem zadowolony. W meczu z Pogonią wystąpiłem nie na swojej pozycji, ale myślę, że nie było źle. Ze Śląskiem wszedłem już na środek obrony i nie zawiodłem. To budujące. Nastawiam się na to, że w przyszłym sezonie będę walczył tutaj o skład.

źródło: Okazje.info

Więcej o: