Cerrad Czarni pozyskali przyjmującego. To mistrz świata i Europy kadetów

Tomasz Fornal siatkarzem Cerradu Czarnych Radom. Zawodnik jest tegorocznym absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS, gra na pozycji przyjmującego.

Po atakującym Jakubie Ziobrowskim, Cerrad Czarni zakontraktowali kolejnego perspektywicznego zawodnika. Barwy radomskiego klubu będzie reprezentował Tomasz Fornal. Siatkarz związał się z Czarnymi dwuletnim kontraktem.

Nowy przyjmujący radomian swoją przygodę z siatkówką zaczynał w UKS 22 Kraków. Później trafił do Hutnika Dobrego Wyniku Kraków, a następnie do szkoły Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Dziewiętnastolatek nie ukrywa, że rodzinne tradycje pomogły mu w podjęciu decyzji o wyborze dyscypliny.

- Trenowałem także inne dyscypliny sportu, jak koszykówka czy piłka nożna, ale zawsze chciałem być siatkarzem. To właśnie siatkówka sprawiała mi największą przyjemność. Tata zawsze opowiadał mi, jakie wspaniałe chwile przeżył. Bardzo pozytywnie wspominam moje pierwsze treningi, strasznie chciałem trenować i nigdy nie mogłem się doczekać zajęć - zapewniał w jednym z wywiadów Tomasz Fornal. Warto dodać, że prywatnie jest synem Marka Fornala, byłego reprezentanta Polski, który na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, bronił barw Czarnych Radom.

Warto wiedzieć:

Tomasz Fornal w 2015 roku występował w reprezentacji Polski kadetów, która odniosła pasmo sukcesów. Biało-czerwoni wygrali Olimpijski Festiwal Młodzieży, zdobyli tytuł najlepszej drużyny Europy i triumfowali w mistrzostwach świata. W tym sezonie szykuje się natomiast do mistrzostw Europy juniorów, które odbędą się we wrześniu w Bułgarii. Tak jak Jakub Ziobrowski przygotowania do najważniejszej tegorocznej imprezy zaczynie w połowie lipca na zgrupowaniu kadry w Krośnie.

Więcej o: