Amerykanin za Serba. Cerrad Czarni mają nowego libero!

Występujący w poprzednim sezonie w Cerrad Czarnych Radom Neven Majstorović nie przedłuży umowy z radomskim przedstawicielem w PlusLidze. W miejsce Serbskiego libero Czarni pozyskali Dustina Wattena, reprezentanta USA.

Amerykański siatkarz podpisał z Cerrad Czarnymi dwuletni kontrakt. W ostatnich latach występował na boiskach ekstraklasy Francji, zaliczył też epizod w lidze brazylijskiej. W minionym sezonie grając w Ajaccio VB uznany został na najlepszego libero w lidze Pro A. Świetna dyspozycja zaowocowała kontraktem do AS Cannes, wielokrotnego mistrza kraju.

Nowy siatkarz Cerradu Czarnych to reprezentant Stanów Zjednoczonych. W 2012 roku występ w Pucharze Panamerykańskim zakończył z tytułem najlepiej broniącego zawodnika. W ubiegłym roku grał w kadrze USA, która wywalczyła Puchar Świata i kwalifikacje olimpijską. Zapisał też bogatą kartę w Lidze Światowej.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania kolejnego reprezentanta USA. Grający na pozycji libero Dustin Watten w drużynie będzie jednym z bardziej doświadczonych - podkreślił Robert Prygiel, trener radomian.

Ale to nie jedyna zmiana na pozycji libero w radomskim klubie. Rozstrzygnęła się bowiem kwestia drugiego zawodnika, grającego na tej pozycji. Już wiadomo, że z Cerrad Czarnymi żegna się nie tylko Majstorović, ale też Adam Kowalski. Włodarze Cerradu Czarnych postawili bowiem na Piotra Filipowicza. Wychowanek Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni" w ostatnich dwóch sezonach występował w rozgrywkach Młodej Ligi. W sezonie 2015/2016 uznany został za najlepszego zawodnika młodzieżowych rozgrywek na tej pozycji.

- Neven to super postać. Nie tylko jako zawodnik, ale i człowiek. Przez trzy lata występów w Radomiu drużyna wiele zawdzięcza też Adamowi. Robimy to z ciężkim sercem, ale zmuszeni jesteśmy się pożegnać. Obu dziękujemy za pełne emocji mecze i zaangażowanie na treningach - podkreślił szkoleniowiec Cerradu Czarnych.

źródło: Okazje.info

Więcej o: