Krystian Rempała z Unii Tarnów w stanie krytycznym

18-letni żużlowiec Unii miał bardzo groźny wypadek podczas meczu z RKM Rybnik. Jest w stanie krytycznym.

Do wypadku doszło w drugim biegu spotkania ROW Rybnik - Unia Tarnów. Na pierwszym zakręcie zderzyli się juniorzy Kacper Woryna i Rempała. Zawodnik RKM o własnych siłach wrócił do parkingu. Siła uderzenia była tak duża, że żużlowcowi Unii spadł kask z głowy i bez ochrony uderzył nią o tor. Lekarze szybko zajęli się Rempałą, przetransportowali go na nosze, a następnie trafił do karetki. Żużlowiec doznał urazu głowy i został przetransportowany do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Tam okazało się ,że ma obrzęk i krwiaka mózgu. Lekarze zdecydowali się na operację.

Po niej klub poinformował:

We wtorek o godz. 19 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji powrotu do zdrowia Rempały.

Krystian Rempała pochodzi z żużlowej rodziny. Jest synem Jacka, który dwa lata temu po ponad 25 latach ścigania się na żużlu, zakończył karierę.

Apel Speedway Ekstraligi

"Krystian Rempała, zawodnik Unii Tarnów, który wczoraj uległ wypadkowi podczas meczu VI rundy PGE Ekstraligi ROW Rybnik - Unia Tarnów, walczy o powrót do zdrowia po operacji. Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. zwraca się z gorącym apelem do wszystkich mediów oraz kibiców, aby uszanować spokój zawodnika i jego rodziny.

Wszyscy wspierajmy Krystiana: #KrystianTrzymajSię"

Więcej o: