Marcin Możdżonek w Asseco Resovii?

Jeden z najbardziej doświadczonych polskich środkowych, Marcin Możdżonek ma w przyszłym sezonie występować w Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Informację tę podał w niedzielę wieczorem na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport, Jerzy Mielewski. "W Rzeszowie miał być polski środek i jest. Nowakowski, Lemański, Możdżonek, Dryja... Tylko miejsca do grania dwa" - napisał Mielewski. To by oznaczało, że w zespole wicemistrzów Polski dojdzie do kolejnej sporej zmiany.

Wpis Jerzego Mielewskiego na TwitterzeWpis Jerzego Mielewskiego na Twitterze Fot. Twitter

Do tej pory z zespołu odeszli Bartosz Kurek, Dominik Witczak, Bułgar Nikołaj Penczew, Francuz Julien Lyneel i Amerykanin Russell Holmes. Klub nie przedłużył też umowy z Krzysztofem Ignaczakiem, a Aleksandra Śliwkę wypożyczył do Indykpolu AZS-u Olsztyn. Wobec transferów obcokrajowców: Kanadyjczyków Gordona Perrina i Gavina Schmitta, Serba Marko Ivovicia i Francuza Thibaulta Rossarda w Asseco Resovii trzeba było postawić na polski środek. Do zespołu dołączył więc mierzący 217 cm wzrostu Bartłomiej Lemański, a miejsca w składzie zabrakło dla Ukraińca Dmytro Paszyckiego, który rozstanie się z klubem. Okazuje się jednak, że to nie będzie ostatnia zmiana na środku siatki.

Od kilku dni mówiło się o tym, że resoviacy interesują się Marcinem Możdżonkiem, drugim najwyższym polskim środkowym, mierzącym 212 cm wzrostu. Według informacji dziennikarza Polsatu Sport obie strony doszły już do porozumienia i wychowanek AZS-u Olsztyn będzie wspierał na środku siatki Lemańskiego i wracającego po kontuzji Piotra Nowakowskiego. W klubie jednak, zgodnie z tradycją, nikt tej informacji nie chce potwierdzić.

W Asseco Resovii, oprócz wspomnianej trójki środkowych, ważne kontrakty mają też Dawid Dryja i Łukasz Perłowski. Wiele wskazuje na to, że z zespołem pożegna się ten ostatni, który przez całą swoją karierę był związany z Resovią. Awansował z nią do I ligi, później do Polskiej Ligi Siatkówki. W ostatnim sezonie grał jednak bardzo mało.

Możdżonek natomiast to jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich środkowych. To wielokrotny reprezentant Polski, mistrz świata i Europy, zwycięzca Ligi Światowej. W swojej karierze występował w Olsztynie, Skrze Bełchatów, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Halkbanku Ankara i ostatnio w Cuprum Lubin. Ma 31 lat.

Zobacz wideo

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: