Polonia Bytom uratowana. Nadwiślan Góra będzie walczył do końca

W meczu drużyn zajmujących miejsca w dolnej połowie tabeli drugiej ligi bytomianie pokonali u siebie górzan.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Jedynego gola w sobotnim meczu zdobył niedługo po przerwie kapitan gospodarzy Marcin Lachowski, który wykorzystał błąd Dawida Kaszoka i z bliska wpakował piłkę do siatki.

- Założyliśmy sobie przed meczem, żeby przede wszystkim nie stracić bramki. Nasza gra nie musiała się podobać, ale cel osiągnęliśmy i dzięki temu mamy utrzymanie - podkreślał pomocnik Polonii, Wojciech Mróz.

Porażka w Bytomiu skomplikowała i tak już fatalną sytuację Nadwiślana. - Jest bardzo źle (na dwie kolejki przed końcem trzeci od końca górzanie tracą do bezpiecznego miejsca trzy punkty - przyp. red), ale mogę zapewnić, że na pewno się nie poddamy i będziemy walczyć do końca - mówił pomocnik gości, Piotr Ceglarz.

Polonia Bytom - Nadwiślan Góra 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Lachowski (51.)

Polonia: Olszewski Ż - Jurek, Słodowy, Szal, Rylukowski - Januszkiewicz (37. Krysian), Zalewski, Mróz Ż (66. Grube), Lachowski, Stefański (57. Pączko) - Kowalczyk (79. Pielichowski).

Nadwiślan: Błąkała - Korneta, Jarosz, Bedronka, Wójcik - Piwowarczyk (54. Musiolik), Margol Ż, Kaszok, Wasiluk (54. Ogrocki), Ceglarz - Widuch.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Kto będzie wyżej w tabeli ekstraklasy na koniec następnego sezonu?
Więcej o: