GKS Tychy. Czechosłowackie testy wicemistrza Polski

Hokeiści GKS Tychy w drugiej części okresu przygotowawczego rozegrają osiem meczów kontrolnych, z czego tylko jeden z polską drużyną.

Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

Pierwszy etap przygotowań zakończy się 30 czerwca, po czym zawodnicy udadzą się na około trzytygodniowe urlopy. Po powrocie z wypoczynku rozpoczną się zajęcia na lodzie. Pierwszy, a zarazem jedyny sparing na Stadionie Zimowym w Tychach odbędzie się 28 lipca z pierwszoligowym LHK Jestrabi Prościejów.

Tydzień później tyszanie udadzą się do Czech na spotkanie rewanżowe. Następnie zespół ma zaplanowany udział w dwóch turniejach. Pierwszy z nich odbędzię się w dniach 11-13 sierpnia w czeskim Hawierzowie, gdzie przeciwnikami GKS-u Tychy będą gospodarze, VHK Vsetin oraz Unia Oświęcim. Tydzień później tyszanie pojadą na Słowację, gdzie po raz kolejny zagrają w Memoriale Pavla Zabojnika w Zwoleniu.

Wicemistrzowie Polski rozegrają tylko osiem meczów kontrolnych, bowiem w drugiej połowie sierpnia rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski przed finałową rundą kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Pjongczang, które odbędą się 1-4 września na Białorusi.

Plan meczów kontrolnych przed sezonem 2016/2017

28 lipca: GKS Tychy - LHK Jestrabi Prościejów

4 sierpnia: LHK Jestrabi Prościejów - GKS Tychy

Turniej w Hawierzowie

11 sierpnia: GKS Tychy - Unia Oświęcim

12 sierpnia: HC Vsetin - GKS Tychy

13 sierpnia: AZ Hawierzów - GKS Tychy

Memoriał Pavla Zabojnika w Zwoleniu

18 - 20 sierpnia: uczestnicy do ustalenia

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Więcej o: