Mateusz Szczepaniak podpisał kontrakt z Cracovią

Mateusz Szczepaniak to pierwszy piłkarz, który tego lata dołączył do Cracovii. A kolejne transfery mają być kwestią czasu.

Szczapaniak to 25-letni napastnik, choć może występować też w pomocy. Co prawda niedawno spadł z Podbeskidziem Bielsko-Biała z ekstraklasy, ale regularnie zbierał pochwały. Zakończył sezon z 10 golami i jedną asystą na koncie.

W ekstraklasie dopiero wypływa na szerokie wody, ale ma za sobą m.in. przygodę z Francją. W wieku 17 lat wyjechał do Auxerre i... nie wybił się. Grał tylko w juniorach i rezerwach, w pierwszej drużynie nigdy nie zadebiutował. Z krakowskim klubem podpisał aż czteroletni kontrakt.

To początek wzmocnień przy ul. Kałuży. Wkrótce do Cracovii mają dołączyć kolejni piłkarze. Drużyna dostała się do eliminacji Ligi Europy, ale trener Jacek Zieliński na każdym kroku powtarza, że potrzebne są wzmocnienia. - Nie chodzi o to, że nasi zawodnicy są słabi, ale mamy ich po prostu za mało - powiedział nam Janusz Filipiak, prezes Cracovii. I nie wyklucza, że tego lata sięgnie do kieszeni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.