Piłkarski weekend. Specjalny mecz i walka o punkty

W weekend będzie sporo emocji piłkarskich w naszym województwie

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Naszpikowani

W sobotę na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się akcja Fundacji Naszpikowani. Znani sportowcy będą zachęcali do zapisania się do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Od godz. 12 na parkingu głównym od ul. Słonecznej na wszystkich przybyłych czekać będą liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie m.in. basen z piłeczkami, dmuchane miasteczko, euro bungee, balon, ergometry, kącik kreatywny dla dzieci, pokaz i zabawy z JUMPER-em, nauka pierwszej pomocy, spotkania i konkursy ze znanymi piłkarzami i nie tylko.

Około godz. 17 na boisku bocznym rozpocznie się mecz Orłów Górskiego (m.in. Grzegorz Lato, Dariusz Dźwigała, Piotr Włodarczyk, Zbigniew Robakiewicz) z drużyną Naszpikowanych - Oldboje z Białegostoku pod wodzą trenera Ryszarda Karalusa (Mariusz Lisowski, Jacek Bayer, Jacek Chańko, Andrzej Ambrożej). Dodatkowo drużyna złożona z powyższych zawodników zagra z drużyną kibiców Jagiellonii.

Zapisy do bazy kandydatów Polskiego Rejestru Dawców Szpiku będą trwały przez czas trwania imprezy. Warto, bo w przyszłości być może będzie można uratować komuś życie. Potencjalnych dawców szpiku jest w Polsce ciągle zbyt mało.

Wigry będą świętować?

Piłkarze Wigier Suwałki już w sobotę mogę świętować utrzymanie w I lidze. Stanie się tak jeżeli ekipa z Suwałk wygra na własnym stadionie (sobota, godz. 19) z Sandecją Nowy Sącz, a porażki zanotują drużyny z Bełchatowa i Kluczborka.

Olimpia zagra z Siarką

II-ligowi piłkarze Olimpii Zambrów zmierzą się w sobotę (godz. 17) na własnym stadionie z Siarką Tarnobrzeg.

Gra III liga

Program spotkań 32. kolejki: Rominta Gołdap - MKS Korsze (piątek, godz. 17.30); Warmia Grajewo - Jagiellonia II Białystok, Znicz Biała Piska - Sokół Ostróda, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - KS Wasilków (wszystkie spotkania w sobotę o godz. 16); Huragan Morąg - MKS Ełk, GKS Wikielec - Start Działdowo, Granica Kętrzyn - Concordia Elbląg (wszystkie pojedynki w sobotę o godz. 17); Olimpia Elbląg - ŁKS 1926 Łomża (niedziela, godz. 17).

i IV liga

Hetman Tykocin - KS Michałowo (sobota, godz. 11); Cresovia Siemiatycze - MKS Mielnik (sobota, godz. 16); Rudnia Zabłudów - Sparta 1951 Szepietowo, Piast Białystok - Tur Bielsk Podlaski, Wigry II Suwałki - KS Śniadowo (niedziela, godz. 14); Biebrza Goniądz - Magnat Juchnowiec Kościelny, Dąb Dąbrowa Białostocka - Ruch Wysokie Mazowieckie (oba spotkania w niedzielę o godz. 15); Orzeł Kolno - Puszcza Hajnówka (niedziela, godz. 16); LZS Narewka - Pogoń Łapy (niedziela, godz. 17).

Juniorzy z Wisłą

Młodzi piłkarze Jagiellonii zakończą w sobotę rozgrywki w grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów. Białostoczanie już wcześniej wywalczyli awans do półfinałów mistrzostw Polski. W sobotę rywalem Jagiellonii będzie Wisła Kraków. Początek spotkania o godz. 13 na bocznym boisku stadionu miejskiego.

Więcej o: