Puchar Polski wróci do Płocka? Cadenas: "Chcemy zakończyć sezon z klasą"

Piłkarze ręczni Orlen Wisły stają przed szansą na wywalczenie ostatniego trofeum w tym sezonie. W weekend zagrają na Torwarze w turnieju finałowym Final4 Pucharu Polski. - Zrobimy wszystko, by przywieźć trofeum do Płocka - zapowiada trener Manolo Cadenas.

W tym roku odbędzie się 50. edycja rozgrywek o Puchar Polski. Nafciarze sięgali po niego 10 razy. Ostatni raz osiem lat temu.

- Turniej zarówno dla mnie, jak i niektórych zawodników będzie pożegnaniem z Wisłą. Chcemy dać kibicom sporo radości i odejść z klasą. Przygotowujemy się do turnieju bardzo starannie - dodaje Manolo Cadenas.

Wszystko na to wskazuje, że w finale zagrają dwaj odwieczni rywale Wisła i Vive. - Ostatni mecz finałowy pokazał, że jesteśmy w stanie prowadzić z nimi wyrównaną walkę. Można z nimi wygrać - zaznacza hiszpański szkoleniowiec płockich piłkarzy ręcznych.

Nafciarze zagrają na Torwarze jak u siebie. Z trybun będzie ich wspierać ok. tysiąca kibiców z Płocka.

W sobotnich półfinałach zagrają: Vive Kielce - Stal Mielec (godz. 15) oraz Orlen Wisła - Górnik Zabrze (17.30). W niedzielę mecz o 3. miejsce o godz. 15, finał o 17.30. Wszystkie mecze Final4 Pucharu Polski na żywo pokaże Polsat Sport.

Więcej o: