Warmia Olsztyn rozpoczyna baraże o ekstraklasę

Aby awansować do Superligi, Warmiacy muszą przebrnąć przez dwie fazy baraży. W pierwszym etapie, na zasadzie mecz i rewanż, zespól ze stolicy Warmii i Mazur w niedzielę, zmierzy się przed własną publicznością z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Choć runda zasadnicza rozgrywek pierwszej ligi zakończyła się miesiąc temu, to szczypiorniści Warmii Traveland nie mogą się udać na urlopy. Olsztynianie zajęli bowiem drugie miejsce w rozgrywkach i o ekstraklasę będą toczyć boje w barażach. Przypomnijmy, że jeszcze miesiąc przed końcem rozgrywek byli liderem I ligi.

- Mimo ostatnich niekorzystnych wyników uważam, że w końcówce sezonu prezentowaliśmy się naprawdę dobrze - stwierdza Marcin Malewski, rozgrywający Warmiaków. - Taki jest sport, a porażki z Wybrzeżem Gdańsk czy Pomezanią Malbork były przez nas wkalkulowane. Zdarzyły się nam dwa słabe spotkania, choć z Pomezanią mogliśmy zagrać trochę lepiej. Nikt nie może nam jednak zarzucić braku walki i chęci odniesienia zwycięstwa.

I dodaje: - Mieliśmy apetyty na pierwsze miejsce. Jesteśmy źli na siebie, gdyż zabrakło nam jednej bramki do odniesienia zwycięstwa w lidze.

Warmia wciąż walczy o ekstraklasę

Jeden z kluczowych zawodników Warmii zwraca uwagę na inny element, który może mieć wpływ na przygotowania olsztynian do ligowych spotkań. - Większość z nas rano idzie do pracy, by popołudniu spotkać się na sali i wspólnie trenować - podkreśla olsztynianin. - Tak nie jest w zespole z Elbląga czy w Gdańsku.

Zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu nie pozbawia Warmiaków szansy na awans do ekstraklasy. Zadanie jest jednak niezwykle trudne, gdyż olsztynianie muszą teraz pokonać aż dwóch rywali. Baraże o grę w najwyżej klasie rozgrywkowej składają się z dwóch etapów. Najpierw, na zasadzie mecz i rewanż, olsztynianie zmierzą się z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, drugim zespołem z grupy B pierwszej ligi.

Pierwszy mecz w niedzielę w Olsztynie, rewanż 25 maja w Ostrowie Wielkopolskim.

W przypadku wygranej, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zagra z zespołem, który bronić się będzie przed spadkiem z Superligi, czyli z Pogonią Szczecin. O sukcesie również zdecyduje wynik dwumeczu. Jeśli Warmia pokona obie drużyny, jesienią zagra w ekstraklasie.

- W barażach chcemy grać dla siebie oraz dla naszych kibiców - zapewnia Marcin Malewski.

Liga zawodowa zawita do Olsztyna?

Wciąż jednak nie wiadomo, czy Olsztyn w ogóle przystąpi do tzw. ligi zawodowej, która zastąpi dotychczasową Superligę. Klub z Olsztyna otrzymał co prawda zaproszenie do tych rozgrywek od władz Polskiego Związku Piłki Ręcznej, lecz do tej pory nie udzielił na nie odpowiedzi. Na przeszkodzie mogą stanąć pieniądze. Warmia na razie nie dysponuje odpowiednio dużym budżetem, by grać w krajowej elicie.

Początek niedzielnego spotkania w hali Urania (al. Piłsudskiego 44) o godz. 17. Bilety na (małą) trybunę w cenie: 8 zł i 5 zł (ulgowe).

Więcej o:
Copyright © Agora SA