Młodzicy Czarnych gotowi do walki w finałach mistrzostw Polski

W piątek 20 maja adepci Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? rozpoczną rywalizację w finałach mistrzostw Polski młodzików. W turnieju w Człuchowie powalczy osiem najlepszych ekip w Polsce tej kategorii wiekowej.

Zanim o samych finałach w Człuchowie, warto przypomnieć drogę radomian do decydujących zmagań. Podopieczni trenera Krzysztofa Jaskulskiego najpierw z powodzeniem rywealizaowali w lidze na Mazowszu. Potem wygrali tzw. Superfinał w regionie, zdobywając złoto mistrzostw województwa. Następnie już na arenie ogólnopolskiej pokonywali kolejne przeszkody w ćwierćfinałach i półfinałach.

Niewątpliwie awans do czołowej ósemki w kraju już jest sporym sukcesem, ale jak podkreślał szkoleniowiec radomian, jeśli się jest już w finałach, to trzeba powalczyć o najwyższe laury. - Nie ma mowy o deklaracjach, że zdobędziemy na pewno medal. To jest sport, siatkówka, gdzie nie można niczego powiedzieć "na pewno". Jednak nie wyobrażam sobie, byśmy nie spróbowali ugrać jak najwięcej. Mamy świadomość, że pozostałe ekipy także przyjadą do Człuchowa walczyć o jak najlepsze wyniki. Na tym poziomie nie ma już słabych przeciwników. Bez wątpienia to szybki turniej, w którym duże znaczenie będzie miała postawa mentalna, odporność na stres, czy zaangażowanie - skomentował trener Jaskulski.

Harmonogram turnieju w Człuchowie

Mecze Czarnych w pierwszej fazie finałów

Piątek, 20 maja, godz. 9 AKS V LO Rzeszów - RCS Czarni Radom, godz. 15.30 RCS Czarni - AZS 2020 Częstochowa, sobota 21 maja, godz. 9 Trefl Gedańsk - RCS Czarni.

Faza pucharowa

Sobota 21 maja, godz. 15 mecz nr 1 (IV miejsce gr. A - IV miejsce gr. B grają o 7. miejsce w MP), 16.30 mecz nr 2 (III miejsce gr. A - III miejsce gr. B grają o 5 miejsce), 18 mecz nr 3 (I miejsce gr. A - II miejsce gr. B), 19.30 mecz nr 4 (II miejsce gr. A - I miejsce gr. B), niedziela 22 maja, godz. 10 przegrani meczów 3 i 4 grają o 3. miejsce, 11.30 zwycięzcy meczów 3 i 4 grają o tytuł mistrzów Polski młodzików.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.