Piotr Nowakowski znów na boisku! W meczu z Belgami

Środkowy Asseco Resovii i reprezentacji Polski, Piotr Nowakowski wrócił na boisko po kilku miesiącach rehabilitacji. Nowakowski pojawił się na placu gry w starciu z Polaków z Belgami podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Nowakowski stracił cały sezon klubowy ze względu na uraz kręgosłupa. Musiał poddać się operacji, a później długiej rehabilitacji. Mimo tego, że w sezonie nie zagrał żadnego meczu, trener reprezentacji Polski Stephane Antiga powołał go do kadry na najbliższy sezon, a także do tej wąskiej, na kwalifikacje olimpijskie w Tokio, które wystartują za kilka dni.

Ostatnim sprawdzianem dla Polaków jest rozgrywany właśnie w Krakowie Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W pierwszym, wtorkowym meczu biało-czerwoni ulegli Bułgarii 2:3, w drugim, środowym pokonali 3:1 Belgów. I właśnie w czwartym secie tego spotkania na boisku pojawił się Piotr Nowakowski. Środkowy Asseco Resovii zdobył dwa punkty, oba z ataku. Raz został zablokowany, zepsuł też jedną zagrywkę. Na krótkie zmiany wchodził też inny resoviak, Fabian Drzyzga.

W drugim środowym meczu, wygranym przez Bułgarów 3:2 z Serbią pojawił się trzeci z graczy Asseco Resovii, Marko Ivović. Nie wyszedł w pierwszym składzie, ale od trzeciego seta na stałe zagościł na boisku. Zdobył 9 punktów, przy 58-procentowej skuteczności ataku. Dołożył do tego jeszcze dwa asy.

Dziś ostatni dzień Memoriału. Bułgarzy o godz. 17.30 zagrają z Belgią, a Polacy o godz. 20.30 z Serbią.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: