Transfery. Darko Jevtić odejdzie z Lecha Poznań? Ma konkretną ofertę

PRZEGLĄD PRASY. Darko Jevtić otrzymał propozycję z Partizana Belgrad i może odejść z Lecha Poznań - donosi ?Przegląd Sportowy?.

Po nieudanym sezonie dla byłych już mistrzów Polski większość piłkarzy otrzymała wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców. Jednym z nich jest Darko Jevtić. Serb ze szwajcarskim paszportem ma jednak ważną umowę z Kolejorzem jeszcze przez dwa sezony, dlatego jego ewentualny nowy klub musiałby zapłacić za jego pozyskanie. I to nie mało, bo Lecha raczej nie zadowoli kwota poniżej miliona euro.

Jak informuje "Przegląd Sportowy" Darko Jevtić otrzymał ofertę z Partizana Belgrad, który zajmuje pozycję wicelidera ligi serbskiej. Jevtić wychował się w Szwajcarii (do Lecha trafił z FC Basel), ale cała jego rodzina pochodzi z Serbii i jak sam wielokrotnie podkreślał on też czuje się Serbem. Gra w ojczyźnie byłaby więc dla niego z pewnością interesująca, tym bardziej, że niedawno przy okazji towarzyskiego meczu Polska - Serbia w rozmowie z selekcjonerem Radovanem Curcicem wyraził chęć gry w barwach narodowych. Co z tego wyjdzie nie wiadomo, bowiem Serbowie już dokonali zmiany trenera i teraz ich zespół narodowy prowadzi Slavoljub Muslin.

Darko Jevtić nie jest też zadowolony ze swojej roli w Lechu Poznań. Ofensywny pomocnik oczekiwał, że będzie gwiazdą zespołu, tymczasem w zakończonym sezonie mimo, że zagrał w 37 meczach, to tylko w 21 wyszedł w pierwszym składzie. - Darko nie jest zadowolony ze swojej pozycji w drużynie. Uważa, że spędza na boisku zdecydowanie za mało minut. I wcale mu się nie dziwię, bo każdy chce grać jak najwięcej - przyznaje trener Jan Urban, który dodaje, że Jevtić u niego po prostu przegrał rywalizację sportową.

W nowym sezonie sytuacja mogłaby się jednak zmienić, bo najprawdopodobniej klub opuści Karol Linetty, a Lech nie zamierza pozyskiwać nowego zawodnika na tę pozycję.

Więcej na ten temat - tutaj

Zobacz wideo

Poznajcie Signe Marie Fidje Store! Przyszłą(?) reprezentantkę Polski

Więcej o: